پنج عضو بلندپايه گروه طالبان در کاپيسا کشته شدند

 

مسؤولان امنيتي در ولايت کاپيسا مي‌گويند که در عمليات هوايي و زميني نيروهاي امنيتي در ولسوالي تگاب آن ولايت، ارشدترين مقام‌هاي گروه طالبان کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتي فرماندهي پوليس ولايت کاپيسا با نشر خبرنامه‌يي مي‌گويد، عمليات زميني و هوايي نيروهاي امنيتي در جريان چند ساعت در ولسوالي تگاب آغاز شده که در نتيجه، 20 تن از اعضاي طالبان کشته شده‌اند.

در خبرنامه گفته شده که در بين کشته شده‌گان 5 تن از فرماندهان گروه طالبان به نام‌هاي قاري شفاعت، قبادي، قاري جمال، ملا عطاالله و ملا ادريس شامل‌اند.   خبرنامه افزوده که فرماندهان کشته شده، هريک آنان سرگروپ اعضاي طالبان بوده و از قاري جمال به عنوان فردي ياد کرده که فرمانده قطعة سرخ آن گروه در ولسوالي تگاب بوده‌است.

مسؤولان فرماندهي پوليس ولايت کاپيسا اظهار کردند که شماري از افراد گروه طالبان به کمک اعضاي شان از ولايت کندز نيز آمده بودند که نيز کشته و از آنان به نام‌هاي اجمل، خياوان، بشير، شيرخان و نورالله ياد کرده‌اند.

فرماندهي پوليس آن ولايت از اظهارالله، عادل و جمشيد از جمله افرادي نام برده که از ولسوالي ده‌سبز به‌خاطر جنگ با نيروهاي امنيتي در کاپيسا آمده بودند که در نتيجه کشته شده‌اند.

گفته مي شود، در جريان عمليات‌هاي نيروهاي امنيتي، 14 تن از اعضاي ديگر گروه طالبان نيز زخمي شده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید