طالبان خواست غني وسازمان ملل را نپذيرفت

 

گروه طالبان پس از آن‌که محمد اشرف غني، رييس جمهوري افغانستان از آنان خواست تا به ماه مبارک رمضان حرمت گذاشته و با دولت صلح نمايند، اين گروه خواست وي را رد کرده‌است.

اين درحاليست که به تازه‌گي رييس جمهور غني و نمايندة سازمان ملل متحد در افغانستان از گروه طالبان خواسته بودند تا دست از جنگ بردارند و به پروسة صلح يک‌جا شوند.

در همين ارتباط، ذبيح‌الله مجاهد، سخنگوي گروه طالبان در صحبت با روزنامه ديلي تايمز، خواست آنان را رد کرده و افزوده که در ماه رمضان نيز حمله‌هاي آنان در برابر نيروهاي خارجي و حمايت‌کننده‌گان شان ادامه خواهند داشت.

سخنگوي طالبان ادعا کرده که جنگ‌هاي بزرگ اسلام به شمول جنگ بدر و فتح مکه در ماه مبارک رمضان بوده‌اند.

گفتنيست که تحرکات گروه طالبان در اين اواخر و به خصوص با آغاز عمليات بهاري شان، افزايش يافته و توانسته که دراين مدت چندين ولسوالي ولايت‌ها را سقوط دهند.

حتا اين گروه در جريان هفتة گذشته، بر مرکز شهر فراه حمله نمودند و چيزي نمانده بود که مرکز آن نيز سقوط کند که از آن جلوگيري شد.

با وجود آن همه، رييس جمهوري کشور با آغاز ماه رمضان، در يک پيام ويديويي به روز 5 شنبه گذشته از طالبان خواست تا در اين ماه به عبادت‌کننده‌گان مزاحمت خلق نکنند و به پروسة صلح بپيوندند.

از سويي هم، نماينده سازمان ملل متحد در افغانستان، ماه رمضان را ماه نزديکي انسان‌ها باهم خواند و افزود که طالبان براي نزديکي شان با دولت، از اين فرصت استفاده نمايند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید