81 طالب به‌شمول دو سردسته اين گروه کشته شدند

 

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 55 هراس افگن طالب در پي‌حمله جنگنده‌هاي ارتش و عمليات نيروهاي ارتش در مربوطات ولايت ارزگان در جنوب افغانستان خبر داده است.

در خبرنامه‌اي که روز دوشنبه(11سرطان) از سوي دفتر مطبوعاتي وزارت دفاع نشر شده، آمده است که نيروهاي امنيتي و دفاعي عمليات گسترده‌اي در ولسوالي‌هاي ارزگان خاص و چوره و اطراف شهر ترينکوت راه اندازي کردند که در پي اين عمليات تلفات سنگين به گروه طالبان وارد شده است.

خبرنامه افزوده است: ” در نتيجه اين عمليات در ولسوالي ارزگان خاص، دست‌کم 35 طالب مسلح کشته و شمار ديگر آنان زخمي شده اند و هم‌چنان، در پي حملات هوايي در اطراف شهر ترينکوت و ولسوالي چوره، دست کم 20 طالب مسلح کشته و 6 تن ديگر نيز زخمي شدند.”

وزارت دفاع هم‌چنان گفته است،  در اين عمليات‌ها، که بر مواضع و قرارگاهاي گروه طالبان صورت گرفت، مقداري از سلاح ومهمات دشمن نيز نابود شده است.

از سويي‌هم  وزارت دفاع در يک خبرنامه‌اي ديگر گفته است که نتيجه حملات هوايي نيروهاي ارتش بر مواضع گروه طالبان در ولايت کندز، دست‌کم 14 هراس افگن به‌شمول دو سردسته محلي اين گروه کشته شده‌اند.

اين وزارت هم‌چنان از کشته شدن 12 طالب و زخمي شدن 7 تن ديگر شان و از بين رفتن 13 عراده موترسايکل افراد اين گروه، در پي‌حمله جنگنده‌هاي ارتش در مربوطات ولسوالي خواجه سبزپوش ولايت فارياب خبر داده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید