متهم شدن معاون اول رياست اجرايي در ناامني‌ها و دامن زدن به تنش‌هاي قومي درغزني

 

نماينده‌گان مردم غزني در پارلمان و شوراي ولايتي اين ولايت، برخي از مقام‌هاي بلندپايه حکومت وحدت ملي از جمله انجينير ‌محمد خان؛ معاون اول رييس اجرايي را متهم به دامن زدن به ناامني‌ها و تنش‌هاي قومي در اين ولايت مي‌کنند.

حسن‌رضا يوسفي عضو شوراي ولايتي غزني به خبر گزاري صداي افغان “آوا” گفته است که اسناد و مدارک زيادي وجود دارد که برخي از مقام‌هاي بلندپايه حکومت، از جمله انجينير محمد خان؛ معاون اول رييس اجرايي در ناامني‌هاي غزني و دامن زدن تنش‌هاي قومي نقش فعال دارند.

آقاي يوسفي گفته است،  افراد زيادي مانند محمد خان، طور عمدي به دنبال ناامن کردن غزني به‌خصوص مناطق خاص اين ولايت اند.

از سوي ديگر، عارف رحماني؛ نماينده غزني در پارلمان نيز در صفحه  فيسبوک‌اش نوشته است، تهديد اخير مردم جاغوري و مالستان از سوي گروه طالبان به هم‌کاري برخي از مقام‌هاي بلندپايه فعلي و قبلي حکومت صورت گرفته است، تا مردم هزاره غزني را مجبور به پذيرفتن حوزه‌‌بندي انتخابات کرده و از اشتراک گسترده در انتخابات بازدارند و انتقام شکست دور قبلي انتخابات را بگيرند.

پيش از اين نيز، محمد محقق؛ معاون اول رييس اجرايي با انتشار پيامي در صفحه‌ي فيس بوک‌اش، ادعا کرده بود که استخبارات دولتي و آن تعداد ازطالباني که هوادار حکومت هستند، به دنبال برافروختن يک جنگ قومي عليه هزاره ها در غزني اند.

ادعايي که از سوي ارگ رياست جمهوري و وزارت داخله رد شد.

پيش از اين نيز روزنامه پاکستاني «د نيوز» ادعا کرده بود که محمد خان؛ معاون معاون اول عبدالله عبدالله؛ رييس اجرايي حکومت وحدت ملي به اتهام هم‌کاري و حمايت از گروه تروريستي داعش از سوي نيروهاي امنيت ملي بازداشت شده است.

در آن زمان، دفتر معاون اول رياست اجرايي، خبر بازداشت انجينير محمد خان را بي اساس خوانده و آن را کار شبکه‌هاي استخباراتي کشورهاي منطقه به خصوص پاکستان خواند.

آقاي انجينير محمدخان، سابقه عضويت در حزب اسلامي به رهبري گلبدين حکمتيار را دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید