رييس سازمان حفاظت محيط زيست امريکا کنار رفت

 

اسکات پرويت از چهره‌هاي موثر در تصميم دونالد ترامپ رييس جمهور، براي خروج اين کشور از پيمان جهاني پاريس بود.

آقاي پرويت، مدير سازمان حفاظت از محيط زيست ايالات متحده، که دونالد ترامپ او را به خاطر تلاش‌هايش براي لغو برخي مقررات محيط زيست ستايش کرده بود، در پي انتقادات شديد از رفتارها و عمل‌کرد خود استعفا کرد.

خبرگزاري رويترز گزارش داده است، از اسکات پرويت به عنوان چهره‌اي در دولت دونالد ترامپ نام برده که بيشترين دو قطبي موافقان و مخالفان در رابطه با او شکل گرفته است، چهره‌اي که بسياري از مقررات و قوانين مربوط به انرژي و صنايع را لغو کرد، از جمله برنامه باراک اوباما، رييس جمهور پيشين امريکا، براي کاهش صدور کربن توسط نيروگاه‌ها.

او، هم‌چنان از چهره‌هاي موثر در تصميم دونالد ترامپ براي خروج ايالات متحده از پيمان جهاني پاريس در رابطه با تغييرات اقليمي بود.

رويترز نوشته است،  آقاي پرويت به دنبال افشاي مسائل جنجال برانگيزي هم‌چون استفاده از پروازهاي درجه يک از جيب ماليات‌دهندگان، هزينه‌هاي بي‌حساب و کتاب در رابطه با مسائل امنيتي، نصب اتاقک ضدشنود تلفن به مبلغ 43 هزار دالر در دفتر خود و استفاده از موقعيت خود براي دريافت يک‌سري مساعدت‌ها مثل خانه‌اي که با تخفيف از هم‌سر يک لابي‌گر بخش انرژي اجاره کرده بود، حمايت خود در حلقه نزديکان آقاي ترامپ را از دست داد.

پرويت در نامه استعفاي خود نوشته است: “حملات بي‌امان شخصي به من و خانواده‌ام بي‌سابقه هستند و صدمات بسياري به همه ما وارد آورده است.”

دونالد ترامپ در توييتر خود، استعفاي اسکات پرويت را اعلام کرده و گفته است، اندرو ويلر، معاون سازمان حفاظت از محيط زيست، از روز دوشنبه به طور موقت مديريت اين سازمان را بر عهده مي‌گيرد.

آقاي ويلر که از لابي‌گرها در صنعت معدن محسوب مي‌شود، انتظار مي‌رود سياست‌هاي پرويت را دنبال کند.

آقاي ترامپ در توييتر هم‌چنان نوشته است: “اسکات خدمات برجسته‌اي انجام داد و من همواره قدردان او هستم.”

درگزارش آمده است که دموکرات‌ها و فعالان محيط زيست از استعفاي اسکات پرويت به شدت استقبال کرده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید