پروژه‌هاي “ميثاق شهروندي” در نيمروز آغاز شد

 

با هزينه 50 ميليون افغاني، بخش عملياتي پروژه‌هاي برنامه ملي ميثاق شهروندي در ولايت نيمروز آغاز شد.

در خبرنامه‌اي که روز دوشنبه(25سرطان) از سوي دفتر مطبوعاتي ولايت نيمروز به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است که کار عملي 38 پروژه توسعه‌اي برنامه ملي ميثاق شهروندي وزارت احيا و انکشاف دهات در ولسوالي چهاربرجک اين ولايت با حضور والي اين ولايت گشايش يافت.

در خبرنامه آمده است که در مراسم گشايش کار اين پروژه‌ها، مشاور ارشد رياست اجرايي و شماري از مسوولان اداره‌هاي ملکي و نظامي، برخي از اعضاي شوراي ولايتي، ولسوال چهاربرجک، علماي کرام و شماري از بزرگان قومي آن ولسوالي حضور داشتند.

به نقل از خبرنامه، انجينير محمد سميع والي نيمروز با ابراز اين که پروژه‌هاي توسعه‌اي مطابق پلان در سراسر نيمروز تطبيق خواهد شد، اين پروژه‌ها را مؤثر در اشتغال زايي براي جوانان دانست.

والي نيمروز نقش مردم را در حفظ و مراقبت از زيربناها مهم دانسته و از مردم خواست تا در هم‌کاري با حکومت محلي در ساخت و بازسازي ولايت نيمروز سهيم شوند.

از سويي ديگر فريد عظيم، رييس احياء و انکشاف دهات نيمروز گفته است:
” پروژه‌هاي برنامه ملي ميثاق شهروندي تغييرات عمده اي در زنده‌گي مردم در ولسوالي‌ها به ميان خواهد آورد که با آغار کار اين پروژها براي 916 نفر شغل و 1348  خانواده از آن مستفيد خواهند شد.»

اين پروژه‌ها شامل برق سولري، ذخيره آب و چاه آب با هزينه بيش از 50 ميليون افغاني تا شش ماه آينده از بودجه وزارت احياء و انکشاف دهات عملي خواهند شد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید