عبدالله قرلق؛ والي طالبان براي کندز، با رهايي زندان، دوباره به صفوف طالبان پيوست!

 

يک عضو مجلس سنا ادعا مي‌کند که حکومت افغانستان، والي خودخوانده پيشين گروه طالبان براي ولايت کندز که از سوي نيروهاي امنيتي بازداشت و در زندان  به سر مي‌برد را به عنوان عضو حزب اسلامي گلبدين حکميتار از زندان آزاد کرده و اين فرد، دوباره به صفوف گروه طالبان پيوسته است.

مولوي عبدالرحمن حدود 10 سال پيش از سوي نيروهاي امنيتي در ولايت ننگرهار بازداشت شده بود و در زندان پلچرخي کابل نگه‌داري مي‌شد.

عبدالله قرلق نماينده مردم کندز در مجلس نماينده‌گان، گفت: “مولوي عبدالرحمن که قبلن از سوي طالبان به عنوان والي خودخوانده اين گروه، براي کندز گماشته شده بود، چندي پيش در چوکات زندانيان حزب اسلامي از زندان آزاد شده است.”

آقاي قرلق افزود است که مولوي عبدالرحمن هم اکنون به ولايت کندز برگشته و فعاليت‌هاي تروريستي و تخريبي بر ضد دولت در اين ولايت را آغاز کرده است.

او تاکيد کرد که مولوي عبدالرحمن هم اکنون يک جبهه جديد جنگي را عليه دولت در ولسوالي دشت ارچي ولايت کندز بازگشايي کرده و در چندين عمليات ضد دولتي نيز شرکت کرده است.

آقاي قرلق با انتقاد تند از حکومت گفته است، در رهايي زندانيان حزب اسلامي از دقت لازم کار گرفته نمي‌شود و ادعاهاي ديگر نيز وجود ارد که بسياري از فرماندهان ديگر طالبان نيز در ميان زندانيان حزب اسلامي از زندان‌ها آزاد شده‌اند.

و، از رهايي دوباره مولوي عبدالرحمان ابراز نگراني کرده و گفته است که نهادهاي امنيتي بايد هرچه زودتر براي بازداشت دوباره اين سردسته گروه طالبان اقدام کنند.

از سويي هم، فضل‌هادي مسلم يار رييس مجلس سنا نيز خواستار بررسي چگونه‌گي رهايي مولوي عبدالرحمان شد.

آقاي مسلم يار تاکيد کرده است، اين مسأله بايد مشخص شود که اين فرمانده طالبان در چوکات زندانيان حزب اسلامي از زندان آزاد شده است، يا ميعاد زندان او به سر رسيده بود و يا هم با استفاده از فرمان تخفيف مقام رياست جمهوري آزاد شده است.

اين در حالي است که پيش از اين جنرال عبدالرازق فرمانده پوليس کندهار نيز چندي پيش مدعي شده بود که يک فردي که در چوکات زندانيان حزب اسلامي از زندان آزاد شده بود، بالاي يک کاروان نظامي نيروهاي خارجي در ولايت کندهار حمله انتحاري انجام داده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید