اسرائيل عهد التميمي، دختر نوجوان فلسطيني، را آزاد کرد

 

عهد التميمي، دختر نوجوان فلسطيني که به دليل سيلي زدن به يک سرباز اسرائيلي به هشت ماه حبس محکوم شده بود، در پي گذراندن دوران محکوميت‌اش، از زندان اسرائيل آزاد شد.

بنابر گزارش‌ها، نريمان التميمي، مادر عهد که پس از او، زنداني شده بود، نيز همراه با دخترش آزاد شد.

در خزان سال گذشته انتشار ويديويي از سيلي زدن عهد التميمي به يکي از سربازان اسرائيلي در خانه والدينش واقع در روستاي «نبي صالح» در کرانه باختري، به محاکمه اين نوجوان فلسطيني و محکوميت او منجر شد.

روند محاکمه عهد التميمي به ماجرايي جنجالي تبديل شد و شهرت زيادي براي او و خانواده‌اش به دنبال آورد.

انتشار ويديوهاي متعددي از سال‌هاي گذشته نيز نشان داد که عهد التميمي از دوران کودکي همواره به درگيري لفظي و مقابله با سربازان اسرائيلي علاقه‌مند بوده است.

او در زمان بازداشت شدن‌اش، 16 ساله بود و سال روز تولد هفده سالگي‌اش را در زندان گذراند و از همين رو شماري از نهادهاي بين‌المللي از اسرائيل خواسته بودند که محاکمه اين دختر را متوقف کند. با اين حال مقام‌هاي اسرائيلي، از جمله آويگدور ليبرمن، وزير دفاع اين کشور، بر تنبيه عهد التميمي براي دادن درس عبرت به ساير فلسطينيان تاکيد داشتند.

بنابر گزارش‌ها، اين دختر فلسطيني پس از آزادي از زندان در رام‌الله با محمود عباس، رييس تشکيلات خودگردان فلسطيني، ديدار کرد.

در خبري ديگر، گزارش شده که ارتش اسرائيل دو نقاش و گرافيست ايتاليايي را که در حال کشيدن تصوير چهره عهد التميمي بر ديوار مرزي کرانه باختري در شهر بيت‌اللحم بازداشت کرده است

تشديد درگيريها در کرانه باختري و غزه:

آزادي عهد التميمي در شرايطي صورت گرفته که تنش بين اسرائيل و فلسطينيان، هم در کرانه باختري و هم در باري‌که غزه، تشديد شده و عرب‌هاي ساکن اسرائيل نيز که جمعيت شان به حدود دو ميليون نفر مي‌رسد به اعتراض‌هاي خود عليه قانون «دولت يهود» ادامه مي‌دهند.

همزمان، منابع بيمارستاني غزه گزارش دادند که در حملات جنگنده‌هاي اسرائيل به مواضعي در شرق جباليا، دو فلسطيني کشته شدند. اسرائيل اين دو تن را «تروريست‌هايي که در تظاهرات خشونت‌بار روزهاي گذشته در مرز غزه نقش داشتند» معرفي کرده است.

اسرائيل تاکيد دارد که اين تظاهرات همراه با هوا کردن بادبادک‌هاي آتش‌زا، امنيت شهروندان اسرائيلي را به خطر انداخته است و از همين رو، با عوامل اين خطرات امنيتي مقابله خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید