طرح تأمين امنيت مساجد مورد بررسي قرار گرفت

 

نشست بررسي طرح تدابير امنيتي مساجد، منابر و اماکن مذهبي با نزديک شدن ماه محرم و عاشوراي حسيني، مورد بررسي قرار گرفت.

دفتر مطبوعاتي معاونيت دوم رياست جمهوري با نشر خبرنامه‌اي گفته است که اين نشست، عصر روز گذشته به رياست سرور دانش معاون دوم رياست جمهوري برگزار شد.

در اين نشست جنرال مراد علي مراد معاون وزارت دفاع ملي و رييس گارنيزيون کابل، علي‌احمد اصغري معاون رياست عمومي امنيت ملي، محمد سالم حساس معاون معينيت ارشد امور امنيتي وزارت امور داخله حضور داشتند.

در اين نشست تطبيق بهتر طرح تدابير امنيتي مساجد، منابر و اماکن مذهبي مورد بررسي قرار گرفت و با توجه به فرارسيدن ماه محرم و عاشوراي حسيني در سال جاري، بر هماهنگي‌هاي بيشتر بين کميسيون عالي هماهنگي امنيتي مراسم ديني و ارگان‌هاي امنيتي با مشارکت مردم در تأمين امنيت مساجد و اماکن مذهبي در سطح کل کشور تأکيد شد.

آقاي دانش در اين جلسه به ارگان‌هاي امنيتي  هدايت داد تا قبل از فوت وقت، براي ارزيابي و اجراآت بهتر در تأمين امنيت مساجد و اماکن مذهبي، تدابير مقتضي را از همين اکنون روي دست گيرند.

طرح تأمين امنيت مساجد در حالي مورد بررسي قرار مي‌گيرد که دو هفته پيش يک حمله تروريستي در مسجدي در شهر گرديز مرکز ولايت پکتيا به وقوع پيوست که در نتيجه آن ده‌ها نمازگزار شهيد و زخمي شدند.

در دو سال گذشته، بارها مساجد و اماکن مذهبي در نقاط مختلف کشور به ويژه شهر کابل هدف حملات انتحاري و انفجاري قرار گرفته است که در نتيجه آن صدها غير نظامي به شمول زنان و کودکان شهيد و زخمي شده اند.

پس از افزايش حملات تروريستي به مساجد و اماکن مذهبي،‌ کميسيون عالي هماهنگي امنيتي مراسم ديني ايجاد گرديد و طرح تأمين امنيت مساجد، منابر و اماکن مذهبي روي دست گرفته شد که براساس آن نيروهاي مردمي به حمايت حکومت مسلح شده و امنيت مساجدشان را به عهده مي‌گيرند. طرحي که تاهنوز به صورت کامل عملي نشده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید