باشنده‌گان فراه خواهان تأمين صلح و امنيت در کشور شدند

 

در مراسمي که در مرکز قواي ارتش ولايت فراه برگزار شد بود، باشنده‌گان اين ولايت خواهان پايان جنگ و استقرار صلح در کشور شدند.

اين مراسم با حضور شمار زيادي از مقامات بلندپايه دولتي، علماي دين، متنفذان و اعضاي شوراي ولايتي برگزار شده است.

در اين نشست، مولوي اميرجان، به نماينده‌گي از جامعه روحاني ولايت فراه، صلح را از لازمه‌هاي اساسي جامعه اسلامي و از تاکيدات پيامبر بزرگوار اسلام(ص) دانست.

به گفته او، در شرايطي که امت اسلامي در مشکلات و مصائب زيادي به سر مي‌برد، نياز است تا طرف‌هاي درگير براي آرامش مردم، دست از جنگ برداشته و به آشتي و صلح بينديشند.

او هم‌چنان خواهان اين شد تا در ايام عيد سعيد قربان، دو جبهه جنگ طالبان و دولت به آتش بس دايمي فکر کنند.

در همين حال جميله اميني،  عضو شوراي ولايتي فراه بيان کرد که تداوم جنگ بيشترين ضرر را به مردم افغانستان رسانده است و دو جناح درگير دولت و مخالفان دولت، بايد اين مسئله را هميشه در نظر گيرند.

خانم اميني يادآور شد که جنگ‌هاي اخير در فراه، ضربات محکمي را به اقتصاد مردم وارد آورده و خيلي‌ها را هم وادار به مهاجرت ناخواسته کرده است.

او، هم در صحبت‌هاي خود خواستار پايان جنگ در کشور شد.

در همين حال مقامات دولتي ولايت فراه هم با استتقبال از افکار صلح طلبانه مردم فراه، آمادگي خود را براي تامين امنيت و حفظ آرامش روزهاي عيد سعيد قربان اعلام کردند.

والي فراه خطاب به مخالفان دولت گفت که درهاي صلح هم‌واره به رويشان باز است و بايد به جاي جنگ، به زندگي آرام در کنار مردم روي بياورند.

در روزهاي اخير، در نقاط مختلف غرب کشور، برنامه‌هاي مختلفي به دفاع از نهادينه شدن صلح در کشور برگزار مي‌شود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید