30 هراس افگن طالب در فارياب کشته شدند

 

مسوولان امنيتي ودفاعي در زون شمال افغانستان از کشته شدن 30 تن از اعضاي گروه طالبان در جريان عمليات نظامي در مربوطات ولايت فارياب خبر داده اند.

محمد حنيف رضايي، سخن‌گوي قول اردوي 209 شاهين، به رسانه‌هاي محلي گفته است، نيروهاي امنيتي در ولايت فارياب موفق به تصرف مرکز ولسوالي کوهستان آن ولايت از نزد هراس افگنان طالب شدند.

به گفته آقاي رضايي در جريان حمله‌هاي هوايي حمايت قاطع در آن ولسوالي 30 هراس افگن طالب کشته شده و نيروهاي امنيتي تا نزديکي‌هاي ولسوالي کوهستان رسيده است.

خبر کشته شدن 30 عضو گروه طالبان در ولايت فارياب در حالي بيان مي‌شود که محمد اشرف غني، رييس جمهوري افغانستان، پيش از عيد قربان آتش بس مشروط را با آن گروه اعلام کرد. اما آقاي غني تاکيد کرد که اگر گروه طالبان آتش بس اعلام نکند، حملات بر ضد آن گروه ادامه خواهد يافت.

حدود 10 روز پيش، مقام‌هاي امنيتي در ولايت فارياب از سقوط يک پايگاه نيروهاي ارتش معروف به کمپ‌چينايي‌ها در ولسوالي غورماچ ولايت فارياب نيز خبر داده بودند.

حنيف رضايي، سخن‌گوي قول اردوي 209 شاهين در زون شمال، گفته است که پس از درگيري‌هاي گسترده کمپ‌چينايي‌ها که شامل يک «تولي» مي‌شد در ولسوالي غورماچ فارياب به دست طالبان سقوط کرد.

به گفته آقاي رضايي از بيش‌تراز 70 سربازي که درين کمپ موظف بودند، شماري از آن‌ها که از کمپ خارج شده به طرف کوه‌ها رفته بودند، اسير طالبان شده و حدود 26 سرباز که معلوم نيست به چه تعداد کشته و زخمي مي‌باشند، درکمپ باقي مانده تحت کنترل طالبان
مي‌باشند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید