ترامپ؛ اگر من استيضاح شوم بازار سقوط مي‌کند

 

رييس‌جمهوري امريکا در واکنش به احتمال استيضاح خود در صورت پيروزي دموکرات‌ها در انتخابات کنگره، گفته است که اين امر تبعات اقتصادي وخيمي خواهد داشت.

دونالد ترامپ در مصاحبه‌ با شبکه تلويزيوني فاکس‌نيوز گفته است: «اگر من استيضاح شوم، بازار سقوط خواهد کرد. فکر مي‌کنم که خيلي‌ها فقير شوند.»

او، افزوده است: «نمي‌دانم چطور مي‌توانيد کسي را که کارش را عالي انجام مي‌دهد استيضاح کنيد.»

اظهارات رييس‌جمهوري امريکا پس از آن بيان مي‌شود که مايکل کوهن، وکيل پيشين او، در دادگاه فدرال منهتن گفته است که ترامپ به او دستور داد، تا در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري سال 2016 به دو زني که ادعا مي‌کنند با او روابط جنسي داشته‌اند، حق‌السکوت دهد.

اعترافات او سبب شده که گمانه‌زني‌ها درباره استيضاح احتمالي دونالد ترامپ در صورت تسلط دوباره دموکرات‌ها بر مجلس نماينده‌گان در انتخابات ماه نوامبر امسال شدت گيرد.

آقاي ترامپ هم‌چنان در اين مصاحبه با بيان اين‌که مايکل کوهن تنها به صورت پاره‌وقت براي او کار مي‌کرده است، تلاش کرد نقش او را در تشکيلات خود کم‌رنگ جلوه بدهد.

او، سپس مايکل کوهن را به داستان‌سرايي و دروغ‌گويي متهم ساخت و او را «بندباز» ناميد.

رييس‌جمهوري امريکا اما از پل منافورت،   رييس پيشين ستاد انتخاباتي خود، که او نيز در دادگاه گناه‌کار شناخته شده است، ستايش کرد.

او، گفت که براي منافورت احترام زيادي قائل است و اتهام‌هاي که به او وارد شده مي‌تواند شامل حال هر مشاور و لابي‌گر ديگري در واشنگتن شود.

دادگاهي در ايالت ويرجينيا پل منافورت را در هشت مورد از 18 مورد اتهام بانکي و مالياتي، گناه‌گار شناخته است. محاکمه آقاي منافورت در نتيجه تحقيقات پيرامون مداخله روسيه در انتخابات رياست‌جمهوري امريکا و هم‌کاري احتمالي کمپين انتخاباتي دونالد ترامپ با روس‌ها انجام مي‌گيرد.

آقاي ترامپ هم‌چنان در اين مصاحبه به اختلاف‌هاي خود با رسانه‌ها پرداخت و وقتي مجري با اشاره به اظهارات پيشين او، پرسيد که آيا رسانه‌ها را دشمن مردم مي‌داند، جواب داد: «نه، به هيچ وجه. اما رسانه‌هاي جعل‌پرداز چرا.»

به گفته او، اين رسانه‌هاي جعل‌پرداز «بخش بزرگي از رسانه‌ها را تشکيل مي‌دهند، هشتاد درصد» و اگر او کار درست و خوبي انجام دهد، اين رسانه‌ها آن را پوشش نمي‌دهند.

به تازه‌گي بيش از سيصد روزنامه در آمريکا در اقدامي هماهنگ سرمقاله خود را به جدال ترامپ و رسانه‌ها اختصاص دادند. تارمپ اين رسانه‌ها را به تحريف واقعيات و سانسور متهم مي‌کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید