مشاجره لفظي وزير داخله با جنرال زير دستش، با واکنش‌هاي گوناگون همراه شد

 

نشست امنيتي مسوولان وزارت داخله که با حضور رسانه‌ها برگزار شده بود، به جنگ لفظي ميان وزير امور داخله و يک مقام نظامي ارشد اين وزارت‌خانه انجاميد.

ويس احمد برمک، وزير داخله، براي بررسي حمله راکتي در نزديکي ارگ رياست جمهوري که روز سه‌شنبه، (30 اسد) رخ داد، نشست امنيتي برگزار کرد و از مسوولان امنيتي خواستار توضيحات شد.

جنرال محمد صادق مرادي، معاون امنيتي فرمانده کابل با عصبانيت از «مشکلات  گفت که بارها تلاش کرده است، تا با وزير ملاقات کند، اما به او وقت ملاقات داده نشده است.

آقاي مرادي گفت: «زماني که کسي در وزارت داخله حرفش را نشنيد او از افضل لودين، مشاور نظامي رييس جمهوري، خواهش کرد، تا با وي ديدار کند و به مشکلات او گوش دهد.

به گفته‌ آقاي مرادي، آقاي لودين دو ساعت حرف و شکايت شنيده و يادداشت برداشته است.

در اين قسمت از جلسه، ويس برمک از آقاي مرادي پرسيد که چرا با آقاي لودين در مورد کارهاي داخلي وزارت ملاقات کرده است. آقاي مرادي گفت که او از وزارت داخله نااميد شده بود و سراغ آقاي لودين را گرفت.

پس از آن وزير داخله، آقاي مرادي را «معاون بي‌کفايت» خواند و از او خواست تا بنشيند چون «چتيات/مزخرف» مي‌گويد. آقاي مرادي در پاسخ مي‌گويد او جنرال است و بي‌کفايت نيست.

ساعات پس از اين نشست ويديوي آن از طريق رسانه‌هاي اجتماعي دست به دست مي‌شد و کاربران شبکه فيس‌بوک واکنش‌هاي گوناگون در مورد اين مشاجره داشتند.

شماري از کاربران از نحوه برخورد وزير داخله با جنرالش انتقاد کرده‌اند، اما شماري ديگر برخورد آقاي را به باد انتقاد گرفته و مدعي شده اند که او از سوي شوراي امنيت رياست جمهوري حمايت مي‌شود از آقاي برمک به عنوان وزير امور داخله فرمان‌برداري نمي‌کند.

آقاي برمک براي پي‌گيري حمله راکتي‌ روز سه شنبه، ده روز مهلت گذاشته است و در پايان ده روز، گزارش عمل‌کرد وزارت داخله به رييس جمهوري فرستاده خواهد شد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید