ترمپ بار ديگر رسانه‌هاي اجتماعي را به اعمال سانسور متهم کرد

 

دونالد ترمپ رييس جمهوري امريکا، رسانه‌هاي اجتماعي را به خفه کردن صداي ميليون‌ها انسان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، آقاي ترمپ بدون اين که نام شرکت خاصي را ببرد، گفته است که رسانه‌هاي اجتماعي با اعمال سانسور، صداي ميليون‌ها انسان را خاموش کرده‌اند.

خبرگزاري رويترز گزارش داده است که شبکه فيس‌بوک، توييتر و آلفانت روز سه‌شنبه صدها حساب کاربري را که ادعا مي‌شد وابسته به حکومت ايران بود حذف کرد. فيس‌بوک هم‌چنان موج دوم مقابله با حساب‌هاي کاربري مرتبط با روسيه را آغاز کرده است.

گوگل نيز اعلام کرده است که شماري از کانال‌هاي يوتيوب و ساير حساب‌هاي کاربري را به دليل «ارتباط مخفي» آن‌ها با کارزار اطلاعات جعلي مرتبط با ايران مسدود کرده است.

برخي رسانه‌هاي ديگر، از جمله «سي‌ان‌بي‌سي» امريکا نيز در پوشش سخنان آقاي ترمپ به موضوع مسدود کردن حساب‌هاي کاربري اخير مرتبط با ايران و روسيه در شبکه‌هاي اجتماعي اشاره کرده‌اند.

برآورد سازمان‌هاي اطلاعاتي   امريکا حاکي است که روسيه در انتخابات رياست جمهوري دو سال پيش امريکا با استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي و انتشار اخبار جعلي سعي در اعمال نفوذ در نتيجه آرا را داشته است.

ترمپ گفته است که غول‌هاي رسانه‌هاي اجتماعي ميليون‌ها نفر را ساکت مي‌کنند. او، اظهار داشت: «ما نمي‌توانيم چنين کاري (سانسور) بکنيم، حتي اگر مجبور باشيم اخبار جعلي رسانه‌هايي مانند سي‌ان‌ان را که شمار مخاطبان آنها به شدت کاهش يافته، تحمل کنيم. مردم حق دارند که بدون سان‌سور تشخيص دهند چه خبري واقعي است و چه خبري دروغ.»

رويترز مي‌نويسد که اظهارات ترمپ در حالي است که صنعت شبکه‌هاي اجتماعي به صورت فزاينده‌اي با تحقيقات کنگره امريکا براي مقابله با تبليغات خارجي مواجه شده است.

قرار است انتخابات ميان دوره‌اي امريکا نيز در ماه نوامبر برگزار شود.

اخيرن جان بولتون، مشاور امنيت ملي دولت دونالد ترمپ رييس جمهوري امريکا در مصاحبه‌اي که راز او در شبکه‌ اي‌بي‌سي پخش شد، ايران را در کنار روسيه، چين و کورياي شمالي چهار کشوري معرفي کرد که در تلاش براي نفوذ در انتخابات امريکا هستند.

رويترز هم‌چنان نوشته است که موضع ترامپ اخيرن در مقابل شبکه‌هاي اجتماعي سخت‌تر شده است.او، گذشته در مصاحبه با خبرگزاري رويترز گفته بود که خفه کردن صداي ديگران در سرويس‌هاي فيس‌بوک و توييتر «بسيار خطرناک» است.

ترامپ هفته گذشته نيز با حمله به رسانه‌هاي اجتماعي گفته بود که شرکت‌هايي با هويت نامشخص عليه جمهوري‌خواهان و محافظه‌کاران تبعيض اعمال مي‌کنند. او، توضيحي درباره «هويت نامشخص» و نوع تبعيض نداد.

رويترز مي‌نويسد که مقام‌هاي فيس‎بوک و توييتر براي اعلام موضع و پاسخ به سوالات اين خبرگزاري در دسترس نبودند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید