حنيف اتمر مشاور شوراي امنيت ملي به دليل اختلاف با غني استعفا داد

 

غني از وزيران دفاع و داخله نيز خواسته است که استعفا بدهند

حنيف اتمر مشاور شوراي امنيت ملي که پس از رييس جمهور غني مقتدرترين فرد در دستگاه حکومت بود، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش خبرنگار آرمان ملي، عصر ديروز کنار رفتن آقاي اتمر در رسانه هاي کشور بازتاب داشت و در اين مورد برخي از کاربران شبکه هاي اجتماعي تبصره هاي داشتند.

در بخشي از استعفانامه حنيف اتمر که برخي از رسانه ها آن را به نشر رسانيده اند آمده است: «بنابر اختلافات جدي که با سياست ها و روش هاي سطح رهبري دولت در عرصه حفظ و تحکيم وحدت و اجماع ملي، تأمين صلح و امنيت، مديريت سياسي و امور انتخابات، حکومت‌داري خوب و تحکيم روابط منطقوي و بين المللي کشور در ماه هاي اخير داشته ام و نتوانستم در حل آن به تفاهم برسيم، لازم مي دانم از اين وظيفه استعفا کنم».

برخي از کاربران شبکه هاي اجتماعي گفته اند که حنيف اتمر مي خواهد  در انتخابات آينده رياست جمهوري خودش را کانديدا کند و به همين منظور استعفا داده است.

مهران مؤحد در صفحه فيسبوک خودش نوشته است که آقاي حنيف اتمر با جناب محمد يونس قانوني در مورد تشکيل تکت واحد انتخاباتي گفت و گوهاي فشرده اي انجام داده است و آقاي قانوني مايل است به عنوان معاون نخست آقاي اتمر در انتخابات رياست جمهوري آينده وارد کارزارهاي انتخاباتي شود.

پيش از اين يکي از نزديکان حنيف اتمر به آرمان ملي گفته بود که اگر غني خودش را در انتخابات رياست آينده کانديدا کند، جناب اتمر خودش را کانديدا نمي کند، اما اکنون روشن شد که در اين اواخر اتمر با غني اختلاف شديد پيدا کرد و اين سبب شده است که وي خودش را در انتخابات آينده رياست جمهوري کانديدا کند.

قابل ذکر است که در ماه هاي اخير برخي ديگر از مقامات حکومتي که در تيم غني بودند، از سمت هاي شان استعفا دادند و مخالفت شان را با وي آغاز کردند.

بنابر يک خبر ديگر آقاي غني در مجلس ديروز کابينه از وزيران دفاع و داخله و مشاور شوراي امنيت ملي خواسته است که به دليل افزايش ناامني ها از سمت هاي شان استعفا بدهند.

طارق شاه بهرامي وزير دفاع و ويس برمک وزير داخله از نزديکان و دوستان حنيف اتمر است و گفته مي شود آنها در روزهاي آينده يا استعفا خواهند داد و يا برکنار خواهند شد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید