رهبـر گـروه داعـش براي افغانـستان کشـته شـد

 

مسوولان محلي در ولايت ننگرهار مدعي شده اند که رهبر گروه داعش براي افغانستان در پي حمله جنگنده‌هاي بي‌سرنشين امريکايي کشته شده
است.

عطاالله خوگياني، سخن‌گوي والي ننگرهار گفته است، سعد ارهابي، رهبر داعش براي افغانستان، با ده تن از افراد مهم‌اش در مربوطات اين ولايت، کشته شدند.

آقاي خوگياني هم‌چنان گفته است که رهبر گروه داعش، شنبه‌ شب(4سنبله) در منطقه جنگل کلي ولسوالي خوگياني در حمله جنگنده‌هاي بي‌سرنشين نيروهاي خارجي که يک پايگاه داعش را هدف قرار داد کشته شد.

او افزوده است که در اين حمله هوايي، دو ذخيره‌گاه، اسلحه سبک و سنگين، مهمات و مواد منفجره داعشيان نيز ازبين رفته است.

رياست جمهوري افغانستان نيز کشته شدن رهبر گروه داعش براي افغانستان را تائيد کرده است.

شاه حسين مرتضوي، معاون سخن‌گوي رياست جمهوري نيز كشته‌شدن رهبر گروه داعش را تأييد کرده و افزوده است که اين کار نشان‌دهنده‌ي قاطعيت حکومت در مبارزه با تروريزم است.

آقاي مرتضوري در صفحه فيس‌بوک خود، نوشته است: «گروه داعش در افغانستان ضربات سختي را متحمل شده است».

سعد ارهابي باشنده منطقه اورکزي پشاور پاکستان بود. گروه داعش هنوز در مورد اين رويداد چيزي نگفته است.

باشنده‌گان ولسوالي خوگياني به «صداي امريکا «گفته اند، شب گذشته از ميدان‌هوايي واقع در شهر جلال‌آباد « که اکنون در آن‌جا نيروهاي خارجي مستقر اند » حملات نيز بر اين ولسوالي انجام شده است.

به گفتة آنان، اين توپ‌ها در مناطق دوردست خوگياني اصابت کرده و ممکن در اين حملات رهبر و اعضاي گروه داعش کشته شده باشند.

مقام‌هاي حکومتي در حالي ادعاي کشته‌شدن رهبر داعش را کرده اند که بر اساس اطلاعات امنيت ملي افغانستان، افراد گروه طالبان براي مقابله با افراد گروه داعش در ولسوالي خوگياني ننگرهار، در حال آماده‌گي بودند.

ننگرهار در شرق افغانستان از ولايت‌هاي نسبتن ناامن به حساب مي‌آيد که افزون بر فعاليت گروه طالبان، افراد گروه داعش در چندين ولسوالي اين ولايت فعاليت‌هاي گسترده دارند و پايگاه اصلي داعش نيز در ولايت ننگرهار است که داعشيان حملات تروريستي و تهاجمي خود بر ديگر ولايت‌ها را از ننگرهار طرح ريزي و سازمان‌دهی مي‌کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید