داد و ستد با کلدار پاکستاني در بازارهاي ننگرهار ممنوع شد

 

مسوولان محلي در ولايت ننگرهار گفته اند که کارزار منع استفاده از کلدار پاکستاني در داد وستدهاي روزمره در اين ولايت راه‌اندازي شده‌است.

در خبرنامه‌اي که ديروز از سوي دفتر مطبوعاتي ولايت ننگرهار نشر شد، آمده است که حيات الله حيات، والي اين ولايت، به‌خاطر ترويج پول افغاني و جلوگيري استفاده از کلدار پاکستاني در ننگرهار، به مأموران امنيتي دستور داده است که پس از اين اجازه داد و ستد به کلدار را در بازارهاي اين ولايت ندهند.

خبرنامه افزوده است که والي اين ولايت به شهرداري ننگرهار دستور داده است که نرخ نامه‌ها را با پول افغاني تنظيم کنند  و تلاش کند که به خريداران و فروشنده‌گان آسيب نرسد.

آقاي حيات هم‌چنان از باشنده‌گان اين ولايت و به ويژه کساني که در شهر جلال آباد زنده‌گي مي‌کنند، خواسته است که به خاطر کامياب شدن اين کارزار، با مسوولان محلي هم‌کاري کنند.

اين کارزار در حالي در ولايت ننگرهار آغاز مي‌شود که بخش بزرگي از معاملات در چندين ولايت افغانستان از جمله ولايت ننگرهار با کلدار پاکستاني انجام مي‌شود. ولايت‌هاي هلمند، غزني، پکتيکا و ننگرهار از ولايت‌هاي اند که قسمت بيشتر معاملات در اين ولايات، با کلدار پاکستاني صورت مي‌گيرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید