حرکت مردمي براي صلح: طالبان در بغلان به ما اهانت کردند

 

اعضاي حرکت مردمي براي صلح گفته اند که روز پنجشنبه (8 سنبله) زماني که اعضاي اين گروه مي‌خواستند وارد منطقه تحت تسلط گروه طالبان در ولسوالي دندغوري ولايت بغلان شوند، طالبان به آنان بي احترامي کرده و اجازه ورود به منطقه تحت تسلط خويش را براي شان نداده اند.

بسم‌الله وطن‌دوست، سخن‌گوي حرکت مردمي صلح با ارسال پيامي به رسانه‌ها، لت و کوب اعضاي اين حرکت را از سوي طالبان مسلح رد کرده و گفته است «آن خبرهاي که در رسانه‌ها نشر شده و ادعا کرده که طالبان ما را لت و کوب کرده، خبر دروغ است، اما طالبان باما بي‌حرمتي کردند».

آقاي وطن‌دوست گفته است که اعضاي اين گروه پس از چاشت روز پنجشنبه، تصميم گرفتند که براي گفت‌وگو روي يک سلسله مسايل با رهبران طالبان به منطقه تحت تسلط اين گروه در ولسوالي دندغوري ولايت بغلان بروند، اما زماني که آنان به منطقه «نيازالله» رسيدند، يک طالب مسلح جلو آنان را گرفت و از اعضاي اين گروه خواست که دوباره برگردند، اما اعضاي اين گروه به حرکت خود ادامه دادند.

سخن‌گوي حرکت مردمي صلح افزود که بار ديگر در منطقه «عطاخيل» ولسوالي دندغوري، حدود 20 تن از اعضاي گروه طالبان در مقابل آنان آمدند و اجازه ندادند که پيش بروند.

به گفته آقاي وطن‌دوست، اين طالبان به آنان دشنام داده و گفتند که حرکت مردمي براي صلح، پروژه جنرال جان نيکلسن، فرمانده پيشين نيروهاي ناتو در افغانستان است.

آقاي وطن‌دوست گفته است: «ما براي شان گفتيم که به همين خاطر آمده ايم که اگر پروژه امريکا است، يا از انگليس و يا هم از کدام کشور ديگر، ما آمديم که شما ما را محاکمه کنيد».

اين عضو حرکت مردمي براي صلح هم‌چنان گفته است، براي اين‌که اختلافات بيشتر نشود، تصميم گرفتند دوباره به شهر پلخمري، مرکز ولايت بغلان بروند و در آن‌جا بمانند.

او گفت، اعضاي اين گروه مصمم اند که روز جمعه (9 سنبله) با موتر به  مرکز ولايت کندز بروند و در نماز جمعه با باشنده‌گان اين ولايت ديدار کنند و پس از آن دوباره به پلخمري بيايند و حرکت خويش را به سوي شهر مزارشريف، مرکز ولايت بلخ ادامه دهند.

حرکت مردمي صلح پس از 53 روز اقامت در شهر کابل در 19 اسد از کابل به سوي شهر مزارشريف، مرکز ولايت بلخ با پاي برهنه و پياده حرکت کردند.

کابل تا بلخ 430 کيلومتر فاصله دارد.

اعضاي اين حرکت، هدف شان را تأمين صلح و جلب حمايت مردم به اين هدف مي‎خوانند.

اعضاي اين حرکت برنامه دارند که پس از رسيدن به مزارشريف و چند روز اقامت در اين شهر، به سوي هرات حرکت کنند.

حرکت مردمي صلح در 23 جوزا از شهر لشکرگاه، مرکز ولايت هلمند با پاي پياده به سوي کابل حرکت کردند و پس از 37 روز به کابل رسيدند.

حکومت افغانستان از اين حرکت حمايت مي‌کند؛ اما طالبان اين حرکت را پروژه‌اي امريکايي مي‌خوانند.

اعضاي حرکت مردمي براي صلح به منظور گفت‌وگو با طالبان، يک کميسيون را ايجاد کرده اند، تا اعضاي آن، در ولايت‌هاي مختلف با فرماندهان طالبان رابطه برقرار کرده و تلاش کنند، تا آنان از پروسه صلح حمايت ‌کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید