مسلمانان با اعتراضات شان جلو توطيه کفار را گرفتند

 

لغو مسابقه رسامي کارتون‌هاي منسوب به پيامبر اسلام(ص) از سوي يک عضو پارلمان هالند، مورد استقبال مسلمانان در سراسر جهان قرار گرفته و کاميابي بزرگ خوانده شده‌است.

هواداران حزب تحريک لبيک پاکستان پس از اعلام لغو اين رقابت، دست از اعتراضات در شهر اسلام آباد کشيدند.

ده‌ها هزار تن از هواداران اين حزب در سرک‌هاي شهر لاهور پاکستان برآمده و از حکومت خود خواستند تا روابط ديپلوماتيک‌اش را با هالند قطع کند و سفير هالند را از آن کشور اخراج نمايد.

تظاهر کننده‌ها که براي ادامه تظاهرات‌شان ديشب نزديک اسلام‌آباد پايتخت پاکستان شده بودند پس از اعلام فسخ رقابت رسامي کارتون‌هاي منسوب به پيامبر اسلام دوباره پراکنده شده و اعتراضات شان را خاتمه بخشيدند.

پيرا فضل قادري يکي از اعضاي ارشد حزب تحريک  واست که به خانه‌هاي‌شان برگردند.

آقاي قادري در سخنراني‌اش گفت: «اين يک روز مهم به تمام مسلمانان جهان است و مسلمانان با اعتراضات‌شان جلو آن عده از کفار را گرفتند که خواهان توهين به مقدسات بودند.»

چند ساعت پس از اعلام لغو مسابقه رسامي کارتون‌هاي منسوب به پيامبر اسلام(ص)، فواد چوهدري وزير اطلاعات پاکستان گفت که لغو اين رقابت براي مردم و حکومت کشورش بسيار مهم است.

او در توييترش در پايان اين پيام به پيامبر اسلام درود هم فرستاد.

پيش از اين عمران خان نخست وزير پاکستان نيز در يک پيام ويديويي که ظاهرن براي آرامش احساسات احزاب تندرو اسلامي در کشورش ثبت شده، اروپايي‌ها را به برانگيختن احساسات مسلمان‌ها متهم کرد.

مردم در افغانستان با استفاده از صفحات اجتماعي اعتراضات شان را در مورد اعلام اين رقابت از سوي سياست‌مدار هالندي ابراز کردند.

صلاح الدين رباني وزير خارجه افغانستان ديروز با ستيف بلاک همتاي هالندي‌اش تماس تليفوني گرفت و از او خواست تا جلو راه اندازي رقابت رسامي کارتون‌هاي منسوب به پيامبر اسلام را بگيرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید