نقيب الله فايق: در فارياب تشکيلات پوليس خيالي وجود دارد!

 

نقيب‌الله فايق والي ولايت فارياب از وجود رقم بلند پوليس خيالي در اين ولايت به شدت ابراز نگراني کرده و گفته است که تشکيلات پوليس فارياب خيالي است.

به گزارش «تلويزيون يک»؛ آقاي فايق وجود نيروهاي خيالي پوليس در ولايت فارياب را يک چالش جدي عنوان مي‌کند.

او، گفته است:«در ولايت فارياب حتا قطعات خيالي وجود دارد، چه رسد به اين که پوليس خيالي، مشکل من در اين جا همين است. من با چنين دشواري‌ها دست و پنجه نرم مي‌کنم. نمي‌توانم پنهان کنم، چون اگر پنهان کنم، منطقه‌‌اي ديگر سقوط خواهد کرد.»

شوراي ولايتي فارياب حتا ادعا مي‌کند که نيمي از سربازان پوليس در اين ولايت خيالي‌اند و همين موضوع سبب شده تا ناامني‌ها در فارياب، افزايش يابد.

از سويي‌هم صبغت الله سيلاب، معاون شوراي ولايتي فارياب گفته است: « در حال حاضر در تشکيلات قومانداني امنيه فارياب، از3500  تا 4000 پوليس ثبت است، اما اگر قرار باشد آمارگيري دقيق صورت گيرد، ما نمي‌توانيم تا 1500پوليس را بيابيم.»

وزارت امور داخله اما با رد اين موضوع، گفته است که سيستمي براي شناسايي پوليس‌هاي خيالي در حال اجراست و شش ماه پيش نيز نيروي کمکي پوليس به فارياب و شماري از ولايت‌هاي ديگر اعزام شده است.

کاهش علاقه‌مندي جوانان فارياب براي پيوستن به نيروهاي امنيتي هم از نگراني هاي ديگرمقام‌هاي اين ولايت است.

والي فارياب گفته است که بسياري از سربازان، وظايف‌شان را در فارياب ترک کرده اند. نقيب‌الله فايق گفت: «زماني که بر پوسته حمله مي‌شود، کسي توجه نمي کند. وقتي که مهمات تمام مي‌شود، به آن‌ها نمي‌رسد، به همين لحاظ ترک وظيفه مي‌کنند. از قطعه‌ي200 نفري که من بررسي کردم، تنها 80 نفر باقي مانده بود؛ ساير افراد اين قطعه يا کشته شده اند و يا هم ترک وظيفه کرده‌اند.»

نگراني‌ها در مورد سربازان پوليس خيالي در فارياب در حالي از سوي مقام‌هاي محلي فارياب مطرح مي‌شود که هم‌اکنون نزديک به پانزده پاسگاه امنيتي در اطراف شهر ميمنه ايجاد شده و گفته مي‌شود که در اين پاسگاه‌ها، نيروهاي خيزش مردمي براي تامين امنيت جابه‌جا شده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید