14 ميليون کودک در برابر بيماري سرخکان واکسين مي‌شوند

 

 

وزارت صحت عامه مي‌گويد که با آغاز کمپاين فوق‌العاده تطبيق واکسين بيماري سرخکان، نزديک به 14ميليون کودک در 34 ولايت کشور به‌شمول مناطق زير کنترل طالبان واکسين مي‌شوند.

داکتر فيروزالدين فيروز، وزير صحت عامه روز شنبه (10سنبله) از آغاز کمپاين  فوق‌العاده تطبيق واکسين بيماري سرخکان در 34 ولايت کشور خبر داد.

آقاي فيروز گفت که اين کمپاين که در دو دور ده روزه در 34 ولايت هاي کشور به‌شمول مناطق زير کنترول   مخالفان مسلح تطبيق خواهد شد، حدود 13.8 ميليون کودک بين سنين 9 ماه تا 10 سال را زير پوشش قرار خواهد داد.

او، گفت که برنامه تطبيق واکسين بيماري سرخکان بالغ بر 8.7 ميليون دالر هزينه در بر خواهد داشت که از سوي ايتلاف جهاني واکسيناسيون تمويل مي‌گردد و براي تطبيق آن بيش از 41 هزار نفر آموزش ديده‌اند.

وزير صحت عامه با بيان اين که، هم اکنون 60 درصد کودکان کشور واکسين سرخکان دريافت مي‌کنند، بيان داشت که کمپاين فوق‌العاده تطبيق اين واکسين به منظور افزايش دايره واکسيناسيون سرخکان بين کودکان و پيش‌گيري از ابتلا به اين بيماري مهلک راه اندازي شده است.

او، با توجه به آن که سرخکان يک بيماري مهلک و غير قابل درمان است، شمار مبتلايان به اين بيماري را براساس آمارهاي سال پار بيش از 25 هزار نفر خوانده خاطر نشان ساخت که گسترده‌گي ميزان ابتلاي کودکان به بيماري سرخکان، اين وزارت را واداشت که دايره واکسيناسيون را تا مرز 95 درصد در بين کودکان افزايش دهد.

وزارت صحت، روند تطبيق واکسين سرخکان را در هم‌کاري با علماي ديني از طريق مسجدها، مراکز صحي و مکان‌هاي عامه به پيش برده و در اين روند از امامان مسجدها خواسته است که زمينه تطبيق اين واکسين را در نقطه‌هاي زير کنترل طالبان مساعد کند.

سرخکان، بيماري ساري ميان کودکان است که تاکنون تداوي مشخصي براي آن يافت نشده، از اين‌رو تنها راه کار پيشگيري از مبتلا شدن کودکان به اين بيماري تطبيق واکسين پنداشته مي‌شود.

وزارت صحبت عامه از خانواده‌ها خواسته که جهت تضمين سلامت کودکان‌شان از ابتلا به سرخکان آنان را واکسين کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید