جنرال ميلر جا نشين جان‌نيکلسون، فرمانده جديد نيروهاي حمايت قاطع درافغانستان شد

جنرال اسکات ميلر، رسمن به حيث فرمانده جديد نيروهاي امريکايي و ماموريت حمايت قاطع در افغانستان معرفي و به کارش آغاز کرد اين در حاليست که وضعيت امنيتي افغانستان در اين روز بسيار وخيم گزارش مي‌شود و هر روز دامنه جنگ در بيشتر ولايت‌هاي کشور گسترش مي‌يابد.

جنرال اسکات ميلر، ديروز يکشنبه طي مراسم ويژه در کابل، رسمن فرماندهي نيروهاي امريکايي و ماموريت حمايت قاطع در افغانستان را از جنرال جان نيکلسون تحويل گرفت.

جنرال ميلر در اين مراسم گفت: «ما به خاطر تأمين صلح در افغانستان تلاش مي‌کنيم و هم‌زمان  به تعهدات خويش مبني بر حمايت از مردم افغانستان پاي‌بند هستيم.»

اين جنرال امريکايي بيان داشت که ناتو براي حمايت از مردم افغانستان تا زماني‌که صلح سراسري در اين کشور تأمين نشود حضور خواهد داشت.در همين حال جنرال جان نيکلسون فرمانده پيشين نيروهاي امريکايي و حمايت قاطع براي افغاننستان گفت: «ناتو مي‌خواهد که نسل جديد افغانستان بدون ترس و به دور از جنگ و خشونت زندگي کند.

جنرال نيکلسون بيان داشت: مردم افغانستان چهل سال جنگ و خشونت را تجربه کرده‌اند و ديگر نمي‌خواهند که در آتش جنگ بسوزند بلکه صلح مي خواهند و اين خواست جهان هم است که در افغانستان صلح تأمين شود.

او، افزود، ناتو تا زماني‌که درافغانستان صلح سراسري تأمين نشود دست از حمايت مردم اين کشور بر نخواهد داشت.

فرمانده پيشين نيروهاي امريکايي در افغانستان اظهار داشت: «ما به اين باور رسيديم که صلح بدون گفت‌وگو تامين نخواهد شد به اين خاطر از اعلام آتش بس توسط حکومت افغانستان حمايت کرديم.»

اسکات ميلر، نهمين جنرال امريکايي است که طي هفده سال گذشته فرماندهي نيروهاي امريکايي و نيروهاي ناتو را در افغانستان  بر عهده مي‌گيرد.اين جنرال امريکايي در حالي فرماندهي 14 هزار سرباز امريکايي و ناتو را در افغانستان به عهده مي‌گيرد که در اين اواخر ناامني‌ها در کشور افزايش يافته است.

شماري از آگاهان امور نظامي به اين باور اند که ناتو در 17 سال گذشته در راستاي مبارزه با تروريزم صادقانه   عمل نکرده است، در غير آن تروريستان امروز توانايي دوباره به صحنه جنگ آمدن را نداشتند.    

از سويي‌هم شماري از مقام‌هاي امريکايي به تازه‌گي گفته اند که استراتيژي جديد دونالد ترمپ رييس جمهوري امريکا در افغانستان ناکام شده و در حال حاضر جنگ به نفع گروه طالبان در اين کشور به پيش مي‌رود.

اين در حاليست که گفت‌وگوها ميان نماينده‌گان طالبان و مقام‌هاي امريکايي جريان دارد و برخي از آگاهان سياسي به اين باور اند که اگر امريکايي‌ها منافع شان در جريان اين گفت‌وگوها از سوي گروه طالبان در نطر گرفته شود، با طالبان معامله خواهند کرد، اما حکومت افغانستان تاکيد مي‌کند که گفت‌وگوهاي مقام‌هاي امريکايي با طالبان زمينه را براي گفت‌وگوهاي صلح حکومت با ين گروه تسهيل مي‌کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید