فرمانده پوليس قندهار به زورگيري 10عراده موتر زرهي متهم شد

 

مسوولان يک شرکت لوژيستکي خصوصي ادعا مي‌کنند که 10عراده موتر زرهي اين شرکت از سوي جنرال رازق فرمانده پوليس ولايت قندهار به زور گرفته شده است.

ويس عزيزي مسوول شرکت لوژيستيکي «علي محمد با فيض» روز سه شنبه(13 سنبله) در يک نشست خبري در کابل گفت که 10 عراده موتر زرهي اين شرکت که هرکدام 120 هزار دالر قيمت داشت توسط جنرال رازق فرمانده پوليس قندهار به زور گرفته شده است.

آقاي ويس افزود؛ نظر به مصوبه شماره هفدهم شوراي وزيران تمام مالکان وسايط زرهي که فاقد اسناد گمرکي است مکلف اند وسايط شان را جهت پرداخت ماليه ثبت کند و شرکت علي محمد با فيض به همين اساس در سال 1394 از وزارت دفاع ملي استعلام گرفت که 10 عراده موتر زرهي را توسط قطار ارتش ملي از هرات به کابل انتقال دهد. اما اين موترها در مسير راه به دستور جنرال رازق متوقف شده اند.

به گفته آقاي ويس؛ شرکت علي محمد بافيض تاهنوز با وجود تلاش هاي پيگير نتوانسته است اين موترها را از نزد جنرال رازق تصاحب کند.

آقاي ويس اظهار داشت که افراد جنرال رازق به بهانه انتقال مواد مخدر اين موترها را متوقف کرده اند.

آقاي ويس خاطر نشان کرد که از دو سال به اين طرف به هر دري متوصل شده ولي تا هنوز نتوانسته است اين موترها از جنرال رازق پس بگيرد.

به گفته او، آقاي رازق از اين موترهاي استفاده شخصي مي کند و يا هم برخي آن را به دوستان و اقارب خود توزيع کرده است.

او، افزود: «دوسال پيش هنگام  وقوع اين رخداد، زماني که قضيه را به فرمانده قول اردوي 205 اتل خبر داديم، او خيلي عصباني شد و دستور داد مسلح شويد، تا اين وسايط را برگرداند، اما هم‌زمان او به رييس ستاد ارتش وزارت دفاع تماس گرفت که فرمان دهد تا وسايط را دوباره برگرداند، اما رييس ستاد ارتش درجوابش گفت: «جان بي غم خود را به غم نيانداز، و به همين علت فرمانده قول اردوي اتل از تصميم خود منصرف شد.»

آقاي عزيزي گفت که پس از آن، خبر شده است که حتا دوعراده آن موترها ازسوي جنرال رازق به حامد کرزي رييس جمهور پیشين کشور تحفه داده شده است.

او، گفت: «افراد جنرال رازق هنوز هم گاه‌گاهي از شماره‌هاي ناشناس به من تماس مي‌گيرند که و خود شان را از نزديکان جنرال رازق معرفي کرده مي گويند اين ملبغ دالر را براي ما دهيد تا موترهاي شما را برگردانيم.»

آقاي ويس از رييس جمهورغني مي‌خواهد که موترهاي شان را برگردانده و جلوي زورگويان را بگيرند.

او هشدار داد، اگر رييس جمهور غني تا ده روز ديگر به اين مساله رسيده‌گي نکند، اين شرکت به دادگاه بين‌المللي شکايت درج خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید