در پي يک معامله؛ شانزده پايگاه‌ و پاسگاه‌ امنيتي در بغلان مرکزي به دست طالبان سقوط کرد

 

شوراي ولايتي بغلان  مدعي شده است که سقوط پاسگاه‌هاي امنيتي در ولسوالي بغلان مرکزي در پي يک معامله انجام شده است.

داکتر صفدر محسني رييس شوراي ‌ولايتي بغلان گفته است، سقوط پي در پي 16 پاسگاه امنيتي، در منطقه منگل‌ها و کوک‌چنار ولسوالي بغلان مرکزي که منجر به کشته و زخمي شدن بيشتر از 20 سرباز امنيتي شده، در نتيجه‌ي يک معامله با طالبان صورت گرفته است.

رييس شوراي ولايتي ضمن تاکيد به بررسي شدن دلايل سقوط اين پاسگاه‌ها، گفته است: «نيروهاي پوليس بدون درگيري، پايگاه خود در منطقه‌ي منگل‌ها را ترک کرده و پس از دست‌يابي طالبان به آن، حملات اين گروه بر پايگاه ارتش در آن منطقه، آغاز شده است.»

به گفته او، نيروهاي ارتش مستقر در اين پايگاه، در برابر طالبان مقاومت کرده اند که سر انجام با کشته شدن 15 سرباز ، اين پايگاه سقوط کرده است.

اين رويداد شنبه شب، (17سنبله) اتفاق افتاده است که به تعقيب آن شبِ گذشته نيز 15 پايگاه و پاسگاه‌هاي امنيتي مربوط ارتش و پوليس در اين منطقه، بدون درگيري به تصرف طالبان درآمده است.

رضاکاران دفتر صليب سرخ براي انتقال اجساد نيروهاي امنيتي که روز يک‌شنبه به آن منطقه اعزام شده بودند مي‌گويند، پس از رسيدن آنان به محل، نيروهاي امنيتي طالبان را هدف حملات توپ‌خانه‌اي قرار دادند که سبب برگشت آنان با تابوت‌هاي خالي به مرکز ولسوالي بغلان مرکزي گرديد.

يکي از اين رضا کاران که به محل رفته گفته است،  بيشتر اجساد نيروهاي امنيتي را که از نزديک ديده است آنان از ناحيه سر هدف گلوله طالبان قرار گرفته و کشته شده‌اند.

رييس شوراي ولايتي بغلان تاکيد کرده است که در قرارگاه‌ها و پاسگاه‌هاي سقوط کرده، بيش از 200 نيروي امنيتي حضور داشتند که بدون درگيري، اين پاسگاه‌ها را ترک گفته و عقب نشيني کرده‌اند.

به گفته او، کشته شده‌هاي نيروهاي امنيتي در رويداد شنبه شب، به 21 تن مي‌رسد که اجساد آنان با گذشت دو شب و دو روز هنوز در پاسگاه‌هاي سقوط کرده شده و اطراف آن مانده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید