طالبان وداعشیان لشکریان یزید زمان اند!

 

در میان موجی از بیم و هراس فردا مراسم یادبود از روز دهم عاشورا در سراسر کشور به گونه های مختلف و در شرایط ویژه برگزار می گردد. این روز یکی از تاریخی ترین روز های غم آگین و پر سوگ دینی است که در میان مسلمانان در سراسر جهان جایگاه خاصی دارد.

امسال از این روز در کشور ما در حالی یادبود می گردد که تروریست‌های داعشی و طالبی تهدید کرده اند که این مراسم را در کابل  آماج قرار خواهند داد. از این روست که این مراسم در میان موجی از هراس برگزار می گردد ولی ما امیدواریم که با تجارب و درس‌هایی که از رخداد های جاری در پایتخت گرفته ایم، این روز بدون کدام رخداد خونین و در سایه امنیت عام و تام برگزار شود و مردم رسومی را که درعاشورا دارند، بجا سازند.

تروریست‌ها مدتی است که باتهدید، اسباب نگرانی مردم را بار آورده اند ولی دیده می شود که امسال ترتیبات امنیتی به گونه جدی گرفته شده و مردم نیز در این امر مسلحانه در کار تأمین امنیت همکاری دارند.

تروریست‌های طالب و داعش پیش از این نیز مراسم عاشورا را در کابل هدف قرار داده بودند و این امر سبب شده تا راهکار های دشمن در چنین مواردی آسیب شناسی گردد و بر بنیاد آن تدابیر گرفته شود.

عاشوراروزی است که سپاهیان یزید، در دشت‌های کربلا عرصه را بر امام حسین(رض) و هفتادو دو تن از یارانش را تنگ کردند و آنان را به امید گرفتن بیعت به یزید، به محاصره در آوردند.

امام می دانست که در چه وضعیتی گرفتار است از این رو با شجاعت تمام در حالی که یارانش را تشجیع می کرد، مصمم بود که تا آخرین نفس در برابر لشکر دشمن مقابله کند.

این جنگ، جنگی نابرابر بود، یک عده مسلمان با ایمان و با اراده باید در برابر یک لشکر جرار و ظالم بجنگد. حضرت امام همین کار را کرد. با یاران با وفا و دلیرش تا آخر جنگید، شهادت را بر ذلت و خفت و زبونی ترجیح داد و به این ترتیب، حماسه خونین و تاریخی کربلا را رقم زد.

از آن زمان تا این دم، مردم در سراسر جهان اسلام درس‌های زیادی از این حادثه گرفته اند. ایثار گری برای دین خدا، نهی از منکر، عدالت خواهی و مبارزه برضد ظلم، همه و همه درس‌هایی اند که حماسه کربلا به ما به میراث گذاشته است.

امروز نیز طالبان و داعشیان چون لشکریان یزید، مردم را به وحشت انداخته اند و بی رحمانه مردم را در همه جا قتل می کنند. این شرارت پیشه گان با راه اندازی عملیات های انتحاری، در هر کجایی مردم را قتل عام می کنند، صد ها تن را معیوب و معلول کرده و خانواده ها را در غم و سوگ عزیزان شان می نشانند. مظالم تروریست‌ها کمتر از  کشتار یزیدیان نیست. این گروهک های تروریستی حتا مقدسات دینی مردم ما را نیز حرمت نمی گذارند و با انجام حملات انتحاری در مساجد، به آیین پیامبر گرامی اهانت می کنند.

ما امیدواریم که مردم عزیز کشور ما در کنار همدیگر با اتحاد و اتفاق به دشمنان ما اجازه ندهند تا با حمله به مراسم و مکان های مذهبی و راه انداز ی کشتار های بیرحمانه، جنگ های فرقه‌ی و مذهبی را راه اندازی کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید