ميلياردر جاپاني نخستين سفر خصوصي به مهتاب را انجام مي‌دهد

 

قرار است نخستين مسافر خصوصي به مهتاب را يک ميلياردر جاپاني به کمک شرکت فضايي اسپيس ايکس (SpaceX) انجام دهد و روياهاي خود را عملي کند.

وساکو مايزاوا، سرمايه‌دار و ميلياردر جوان جاپاني و بنيان‌گذار سايت خبري «زوزوتاون » (Zozotown)   که پيش از اين به‌عنوان آهنگ‌ساز سبک پانک کار مي‌کرد، قرار است به مهتاب برود.

وساکو مايزاوا 42 ساله، در مقر شرکت فضايي اسپيس ايکس در کالفيرنيا به خبرنگاران گفته است: «من تصميم گرفتم که به مهتاب بروم. بسيار خوشحالم که اين‌جا هستم و بسيار هيجان‌زده، بسيار مفتخر و بسيار قدردان هستم که مي‌توانم اين خبر را با شما در ميان بگذارم.»

اين ميلياردر جاپاني، فعاليت‌هاي بازرگاني را در سال 2004 ميلادي با راه اندازي وب‌سايت فروش آنلاين آغاز کرد و پس از آن به يکي از ثروت‌مندان جاپان تبديل شد.

مجله تجاري امريکايي فوربس اعلام کرده است که آقاي وساکو مايزاوا، در حال حاضر با 3 ميليارد دالر دارايي، هجدهمين فرد ثروت‌مند جاپان است.

با اين‌حال، ميانگين فاصله زمين تا ماه حدود 382500 کيلومتر است و از زمان ماموريت آپولو در سال 1972 ميلادي تاکنون هيچ‌کس به اين کره سفر نکرده، قرار است سفر آقاي وساکو مايزاوا در سال 2023 ميلادي ان‌جام شود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید