مجلس نماینده گان: ولايت‌هاي هرات، سرپل و غزني با تهديد سقوط روبرو هستند

 

اعضاي مجلس نماينده‌گان از ادامه ناامني‌ها در ولايت‌هاي مختلف کشور ابراز نگراني کرد.

عبدالرووف ابراهيمي رييس مجلس نماينده‌گان در نشست روز دوشنبه (دوم ميزان) اين مجلس گفت که ادامه ناامني‌ها به ويژه در ولايت‌هاي سرپل، هرات، غزني و کندز و نيز احتمال حملات بيشتر تروريستي در کابل نگران کننده است.

آقاي ابراهيمي از نهادهاي امنيتي کشور خواست که در قسمت تأمين امنيت اين ولايت‌ها جدن توجه کنند.

به گفته او، از آنجايي که انتخابات پارلماني نزديک است، دشمن در تلاش است تا امنيت اين انتخابات را برهم زند ولي نيروهاي امنيتي بايد با استراتيژي مؤثر جلو برهم زدن انتخابات را بگيرند.

محمد حسين فهيمي از وضعيت بد امنيتي در ولايت سرپل انتقاد کرد و گفت که طالبان مسلح در يک کيلومتري مرکز سرپل رسيده اند و احتمال سقوط برخي مناطق آن وجود دارد.

غلام فاروق مجروح نيز از وضعيت بد امنيتي در ولايت هرات سخن گفت و مدعي شد که نا امني‌ها در بسياري ولسوالي‌ها و حتا مرکز اين ولايت رسيده است.

آقاي مجروح از احتمال سقوط هرات به دست مخالفان هشدار داد و گفت که اين ولايت به مثابه دروازه افغانستان است و اگر سقوط کند تمامي افغانستان سقوط خواهد کرد.

عارف رحماني نيز گفت: «ما نگران سقوط دوباره شهر غزني به دست طالبان استيم؛ زيرا نيروهاي امنيتي پس از بازپس گيري اين شهر هيچ پيش رفتي نداشته اند و مشکل کمبود تجهيزات نيروهاي ارتش و پوليس غزني هنوزهم رفع نشده است.»

اين در حالي است که روز گذشته مقام‌هاي امنيتي نيز اوضاع امنيتي کشور را نگران کننده خواندند؛ اما تاکيد کردند که نيروهاي ارتش بزودي با امکانات انجام حمايه هوايي شبانه مجهز شده و مشکلات موجود امنيتي رفع خواهد شد.

وزير دفاع در خصوص تامين امنيت انتخابات گفت که بربنياد گزارش‌هاي فرماندهان ارتش از محلات برنامه‌هاي تامين امنيت انتخابات به خوبي پيش مي‌رود و نيروهاي ارتش در هم‌کاري با ساير نيروهاي امنيتي و حمايت نيروهاي خارجي امنيت انتخابات را تامين خواهند کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید