تأکيد مجلس سنا به تأمين امنيت انتخابات

 

مجلس سنا از حکومت مي‌خواهد، تا جلو هرگونه اخلال امنيت انتخابات از سوي طالبان را بگيرد.

فضل‌هادي مسلم‌يار رييس مجلس سنا در نشست روز سه شنبه (17 ميزان) اين مجلس، با اشاره به هشدار طالبان مبني بر اخلال امنيت انتخابات گفت: «حکومت به ويژه نهادهاي امنيتي بايد براي تأمين امنيت مردم در روند انتخابات توجه جدي کند، تا مردم با خيال راحت در انتخابات شرکت کنند.»

آقاي مسلم‌يار افزود که در پيوند به چگونه‌گي تأمين امنيت کشور به ويژه در روز انتخابات با رييس جمهور غني صحبت خواهد کرد. به گفته او، حکومت به هرشکل ممکن بايد جلو اخلال امنيت انتخابات را بگيرد.

طيب عطا منشي مجلس سنا نيز با اشاره به اين که نيروهاي امنيتي با خون خود از کشور دفاع مي‌کنند، از طالبان خواست که براي آبادي افغانستان در روند صلح افغانستان شرکت کنند، نه اين‌که مانع برگزاري انتخابات شوند.

آقاي عطا با اشاره به حمايت مردم از نيروهاي امنيتي کشور خاطر نشان کرد که مردم افغانستان مي‌خواهند با شرکت در انتخابات زمينه صلح را در کشور فراهم کرده و در صلح زنده‌گي کنند.

رييس مجلس سنا در نشست روز يکشنبه گذشته اين مجلس نيز گفت که سناتوران طرح جامع امنيتي را براي تأمين امنيت کشور آماده کرده اند که به زودي با رييس جمهور غني و داکتر عبدالله شريک خواهد شد.

نگراني سناتوران از تأمين امنيت انتخابات در حالي مطرح مي‌شود که گروه طالبان به تازه‌گي هشدار داده که با تمام قوت خود از برگزاري انتخابات پارلماني جلوگيري خواهد کرد.

تا زمان برگزاري انتخابات پارلماني به تاريخ 28 ميزان، 11 روز ديگر باقي مانده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید