برادر جنرال عبدالرازق به حيث فرمانده جديد پوليس کندهار معرفي شد

 

وزارت امور داخله کشور گفته است، تادين خان اچکزي برادر جنرال عبدالرازق اچکزي به حيث فرمانده پوليس ولايت قندهار معرفي شده است.

در خبرنامه‌يي که روز دوشنبه (30ميزان) از سوي دفتر مطبوعاتي وزارت امور داخله، نشر شده، آمده است که تادين خان اچکزي رسماً به حيث فرمانده جديد پوليس ولايت کندهار کارش را آغاز کرد.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است:”به اساس لزوم ديد و پيشنهاد وزارت امور داخله و منظوري مقام عالي رياست جمهوري برادر شهيد سترپاسوال عبدالرازق، محترم تادين خان به حيث سرپرست قومانداني امنيه ولايت قندهار امروز رسماٌ توسط لوي پاسوال جانان بارکزي معاون اول وزارت امور داخله معرفي گرديد.»

جنرال عبدالرازق فرمانده پوليس کندهار روز پنجشنبه گذشته پس از يک نشست امنيتي با اشتراک فرمانده عمومي نيروهاي ناتو، والي کندهار و برخي مسوولان ديگر امنيتي داخلي و خارجي در مرکز اين ولايت، مورد سوء قصد قرار گرفت که در اين رويداد او شهيد شد و زلمي ويسآ والي کندهار زخمي شد. در اين حمله يک جنرال خارجي همزخمی شدند. فرمانده ناتو پس از این حمله اعلام کرد که او هدف این حمله تروریستی نبوده است. پس از این حمله، طالبان مسوولیت ترور جنرال عبدالرازق را پذیرفت و گفت که این جنرال توسط یکی از محافظان والی قندهار که حدود دوماه پیش مقرر شده بود انجام شده است.

ترور جنرال عبدالرازق واکنش‌های تند شهروندان افغانستان را به دنبال داشت. برخی ادعاها مطرح شده که این جنرال توسط یک توطئه بزرگ داخلی توسط نیرهای حمایت قاطع انجام شده است.

و شمار دیگر نیز انتقاد کرده‌اند که در چنین نشست مهم، طالبان چگونه توانسته اند نفوذ کنند.

اما داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، دیروز در نشست شورای وزیران، دست داشتن نیروهای حمایت قاطع در ترور جنرال عبدالرازق را شایعه و توطئه جدید دشمن
خواند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید