يک هواپيماي مسافربري با 189 سرنشين در اندونزيا سقوط کرد

 

يک هواپيماي مسافربري خطوط «لاين‌اير» (Lion Air) در آب‌هاي اطراف جزيره جاوه در اندونزيا سقوط کرده‌است؛ آن‌طور که سازمان هوانوردي غيرنظامي اندونزيا گفته است، اين هواپيما 189 سرنشين داشت و از جاکارتا راهي پانگ‌کال‌پينانگ بود.

خبرگزاري رويترز گزارش داده است که، 23 تن از مسافران اين پرواز از مقام‌هاي دولتي اندونزيا و يکي از مسافران و يکي از خلبانان نيز شهروند ايتاليا بودند.

بنا بر گزارش‌ها، اين هواپيما در دريا سقوط کرده و غرق شده است. مقام‌هاي اندونزيايي گفته اند، جست‌جوگران قطعاتي از اجساد مسافران و اشيايي نظير جليقه نجات و گوشي داخل هواپيما را در محل سانحه پيدا کرده‌اند.

رسانه‌هاي اندونيزيا به نقل از سخن‌گوي وزارت حمل و نقل اين کشور گزارش داده اند که هواپيمايي که سقوط کرده حامل 181 مسافر بود و دو کودک و يک بچه خردسال در ميان آن‌ها بودند. هواپيما تحت هدايت دو خلبان قرار داشت و شش خدمه ديگر نيز در آن بودند.

سيندو راهايو، مدير کل حمل و نقل هوايي اندونزيا در بيانيه‌يي گفته است، سازمان تحت مديريت او با همکاري «آژانس ملي امداد و جست‌وجو، هواپيمايي لاين‌اير، مديريت ترابري دريايي و مرکز هوانوردي اندونزيا در حال انجام عمليات جست‌وجو هستند.»

تماس پرواز شماره 610 هواپيمايي لاين‌اير با برج مراقبت، تنها 13 دقيقه پس از بلندشدن از باند فرودگاه قطع شده‌است. اين هواپيما يک «بوئينگ 737 مکس 8» بود که لاين‌اير به‌تازه‌گي سفارش داده و انتقال آن‌ها از سال پيش آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاري آلمان، مدير اجرايي «لاين‌اير» گفته است، خلبان پيش از سانحه در تماس راديويي خواسته بود به دليل يک مشکل فني به فرودگاه مبدا بازگردد.

لاين‌اير بزرگ‌ترين شرکت هوايي خصوصي اندونزيا و پس از ايرآسيا، بزرگ‌ترين خط هوايي ارزان‌قيمت در جنوب‌شرق آسيا است. که دفتر اصلي آن در جاکارتا قرار دارد

آخرين باري که براي اين خط هوايي سانحه‌اي رخ داده بود، اپريل سال جاري بود که يک بوئينگ 737 آن هنگام فرود در هواي بد در فرودگاهي در اندونزيا دچار سانحه شد، اما به هيچ يک از مسافران آسيبي نرسيد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید