حدود 50 درصد کارکنان رسانه‌هاي هلمند خانه‌نشين شده‌اند

وضعيت خراب امنيتي بالاي کار رسانه ها در ولايت هلمند تأثير گذاشته و شماري از اين رسانه ها ورشکسته شده و يا کارمندان خود را به طرف نموده اند.
هلمند 15 رسانة ديداري شنيداري (11 راديو و 4 شبکة تلويزيوني) دارد، اما اخيراً از اين ميان يک تلويزيون ورشکست شده و سه شبکة تلويزيوني ديگر کارمندان‌شان را اخراج کرده‌اند. رسانه‌گران اين ولايت مي‌گويند، چهار سال با تمام مشکلات و تهديدها در هلمند اطلاع‌رساني کرده‌اند؛ اما در نهايت به خاطر مشکلات اقتصادي، خانه‌نشين شده‌اند.
عبدالولي توحيد، مسؤول يکي از اين رسانه‌ها مي‌گويد، نشر پيام‌هاي بازرگاني پايه‌هاي رسانه‌يي که در آن کار مي‌کرده را استوار نگه داشته بود، اما پس از کاهش بازار بازرگاني فعاليت رسانه فلج شد.
شکرالله شاکري، مسؤول اتحادية خبرنگاران هلمند علت اخراج کارمندان رسانه‌هاي هلمندي را مشکلات اقتصادي مي‌داند و مي‌گويد، حدود 50 درصد کارمندان رسانه‌يي اين ولايت خانه‌نشين شده‌اند.
آقاي شاکري مي‌افزايد، بسته‌شدن نهادهاي خارجي و عدم توجه وزارت اطلاعات و فرهنگ به اين معضل سبب شده تا اين رسانه‌ها با مشکلات اقتصادي روبه‌رو شوند.
فريداحمد فرهنگ، رييس اطلاعات و فرهنگ هلمند نيز مشکلات اقتصادي رسانه‌ها را مي‌پذيرد و مي‌گويد، تلاش دارند تا در همکاري با حکومت مرکزي اين مشکل را هر چه زودتر حل کنند.
اين مشکل تنها در سطح ولايت هلمند نيست، کابل پايتخت نيز شمار زيادي از رسانه هاي چاپي خويش را از دست داده است، بيشترين رسانه ها در زير بار مالياتي که از سوي وزارت ماليه وضع شده طاقت نياورده و ورشکست شده اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید