معاون سخنگوي رييس‌جمهور: پاکستان ترسيده است

برخي از رسانه‌ها روزگذشته گزارش دادند که «سرتاج عزيز» مشاور بين‌الملل نخست‌وزير پاکستان گفته که مخالفان مسلح دولت و گروه‌هاي تروريستي در پاکستان حضور ندارند و اشرف غني از طالبان حمايت مي‌کند.
در پيوند به اين گفتة: نجيب‌الله‌آزاد معاون سخنگوي رياست جمهوري تصريح کرد که موقعيت حاميان مراکز تروريستي در منطقه و پاکستان براي جهانيان مشخص شده است.
آقاي آزاد گفت: « اظهارات سرتاج عزيز بيانگر ترس و نگراني آنها است، زيرا در آينده نزديک عمليات همآهنگي کابل-اسلام‌آباد عليه تروريسم تحت نظارت امريکا و چين شروع خواهد شد که ترس و نگراني اين کشور را برانگيخته است».
قرار است عمليات مشترک افغانستان و پاکستان تحت نظارت چين و امريکا بر اساس اهداف ارائه‌شده از سوي دو کشور صورت بگيرد که با پا درمياني هيأت سناي امريکا مورد موافقت حکومت افغانستان قرار گرفته است.
سرتاج عزيز روز گذشته در گفتگو با شبکه تلويزيوني پاکستان، اشرف غني را به حمايت از طالبان متهم کرد و اتهام تفکيک قايل شدن ارتش پاکستان در مبارزه با تروريسم خوب و بد را رد نيز کرد.
سرتاج عزيز تأکيد کرده بود که اشرف غني در حالي پاکستان را به پناه دادن طالبان متهم مي‌کند که اين گروه بر 40 درصد از خاک اين کشور تسلط دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید