پس از درگیری و شهادت و زخمی شدن افراد پولیس، تمیم وردک پسراندر جنرال رحیم وردک تسلیم نیروهای امنیتی شد

 

به گزارش خبرنگار روزنامه آرمان ملی، درگیریی‌ که میان تمیم وردک پسراندر جنرال رحیم وردک وزیر سابق وزارت دفاع ملی کشور و نیروهای امنیتی از ساعت یک پس از چاشت روز دوشنبه هفته جاری آغاز شده بود، دیروز سه‌شنبه بعد از چاشت پایان یافت و تمیم نام خودش را با 13 تن از محافظان‌اش تسلیم پولیس کرد.

در این رخداد یک پولیس شهید و شش تن دیگر به شمول یک خبرنگار زخمی شدند.

درگیری زمانی آغاز یافت که پولیس به حکم دادگاه می‌خواست خانه‌یی را در شهر نو کابل تخلیه کند، اما این اقدام پولیس با مقاومت تمیم نام مواجه شد و محافظان او با سلاح سبک و سنگین به نیروهای امنیتی حمله ور شدند که درگیری حدود 24 ساعت ادامه یافت.

محمد طارق باشنده شهرنو کابل به آرمان ملی گفت که تمیم وردک پسراندر جنرال رحیم وردک، اصلن پسرشنسب است، اما مادر تمیم، خاتول نام از شنسب طلاق می‌گیرد و با جنرال رحیم وردک عروسی می‌کند و به همین منظور تخلص تمیم نام از شنسب به وردک تغییر می‌یابد.

قابل ذکر است که چند سال پیش در برنامه شش و نیم تلویزیون طلوع شخصی از خاتول، خانم جنرال وردک شکایت کرد که به خاطر دعوای حقوقی بالای خانه‌اش وی رازندانی کرده، اما این شخص که ظاهرن متضرر شده بود به دفتر روزنامه آرمان ملی مراجعه کرد و اتهام زندانی شدنش را از سوی خاتول خانم جنرال وردک رد کرد و آن را بی  اساس خواند.

برخی از سناتوران دیروز به رسانه‌ها گفتند که باید چگونگی سلاح‌های سبک و سنگینی که در اختیار تمیم وردک قرار گرفته بود، بررسی جدی شود و سخنگوی وزارت داحله گفت: با تمیم نام برخورد جدی می‌شود و برخی از شاهدان عینی گفته اند که باید سارنوال و دادگاه حکم اعدام را بالای تمیم نام عملی نمایند؛ زیرا در این رخداد تعدادی شهید و زخمی شده اند، اما جنرال رحیم وردک هر نوع ارتباط با تمیم را رد کرده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید