سخنگوي رييس جمهور: منتقدين حکومت، خود جزء نظام اند

رياست جمهوري افغانستان در واکنش به انتقادات عطا محمد نور والي بلخ مي‎گويد هر دستآورد و يا مشکلي که در حکومت فعلي وجود دارد اين شخصيت‎ها جزء نظام بوده و در آن شريک اند و کساني‌که جزء نظام اند بهتر است تا براي بهبود وضعيت و اصلاحات در نظام طرح‎هاي شان را به حکومت ارايه کنند.
شاه حسين مرتضوي سرپرست دفترسخنگوي رياست جمهوري ديروز دوشنبه در واکنش به اظهارات اخير والي بلخ گفت: «شخصيت‎هاي که اين موضوعات را مطرح مي‎کنند خود شان جزء حکومت اند و اگر مشکلات در حکومت است بدون شک که اين‎ها در آن دخيل اند و اگر دستآوردي وجود دارد درين دست آورد هم همه شريک اند و از سوي ديگر استبداد در حکومت وجود نداشته و تصميم گيري‎ها فردي نيست.»
وي افزود ، همه کارها در سطح رهبري حکومت به مشوره اتخاذ شده و همه اراکين حکومت در آن شريک ساخته شده‎اند.
اين اظهارات در حالي مطرح مي‎گردند که والي بلخ و يکي از اعضاي ايتلاف نجات افغانستان) روزگذشته در آن ولايت گفت که حکومت استبدادي است و تنها توسط چند نفر محدود اداره مي‎شود.
آقاي نور نا امني و ظهور داعش در شمال کشور را سوال برانگيز خوانده تأکيد کرد که حکومت بايد در برابر افزايش نا امني‎ها به مردم پاسخگو باشد.
از سوي ديگر آقاي نور از رييس اجرائيه انتقاد کرد که از حقوق مردم دفاع نکرده‎است، به همين خاطر راه اش را ازوي جدا کرده‎است.
پيش ازين محمد محقق نيز حکومت کنوني را از لحاظ امنيتي، اقتصادي و سياسي يک حکومت در حال بحران خوانده و گفته بود که وزيران معرفي شده از سوي آن‎ها در کابينه صلاحيت ندارند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید