نيروهاي امنيتي مصر 40 شبه‌نظامي را از پاي درآوردند

يک روز پس از انفجار بمي در مسير اتوبوس حامل توريست‌هاي ويتنامي در نزديکي اهرام ثلاثه، وزارت داخله مصر اعلام کرده است که نيروهاي امنيتي اين کشور، 40 شبه‌نظامي را طي سه عمليات در صحراي سينا و منطقه جيزه از پاي درآورده اند.
در خبرنامه‌يي که از سوي وزارت داخله مصر نشر شده، آمده است که نيروهاي امنيتي طي عملياتي که در جيزه، منطقه‌يي که اهرام ثلاثه در آن واقع است، 30 تن از شبه‌نظاميان را از پاي درآورده‌اند.
به نقل از خبرنامه‌ وزارت داخله مصر، اين شورشيان در مخفي‌گاه‌هاي خود در جيزه براي حمله به نهادهاي دولتي و صنعت توريسم برنامه‌ريزي مي‌کردند.
در خبرنامه هم‌چنان آمده است که نيروهاي امنيتي مصر 10 شبه‌نظامي را نيز در صحراي سينا از بين برده‌اند، منطقه‌يي که دولت مصر درگير جنگ با شبه‌نظاميان گروه داعش است.
وزارت داخله مصر، اما جزييات بيشتري از اين حادثه نداده و مشخص نيست که چگونه مظنونان شناسايي شده‌اند آيا از بين نيروهاي امنيتي نيز کسي مجروح يا کشته شده است.
انفجار بمي روز جمعه به کشته شدن سه توريست ويتنامي و راهنماي مصري آن‌ها انجاميد. اين حادثه 10 مجروح نيز بر جاي گذاشت.
ارتش و پوليس مصر کارزاري را عليه شبه‌نظامياني راه انداخته‌اند که گفته مي‌شود در شبه‌جزيره سينا و نيز مناطق جنوبي کشور و در مرز ليبي پنهان شده‌اند. حکومت مصر مي‌گويد که مبارزه با شبه‌نظاميان اسلام‌گرا براي اين کشور اولويت دارد.
اين شبه‌نظاميان حملات متعددي را عليه نيروهاي امنيتي مصر و نيز اقليت‌هاي مسيحي و صوفي‌ها ترتيب داده‌اند که يک مورد آن به خزان سال گذشته بازمي‌گردد، زماني که اقليت مسلمانان صوفي را هنگام عبادت هدف قرار دادند و دست‌کم 311 نفر از آن‌ها را به قتل رساندند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید