روسيه و ترکيه بر سرگام‌هاي بعدي در سوريه به تفاهم رسيدند

وزير خارجه روسيه گفته است مسکو و انقره توافق کرده‌اند پس از خروج نيروهاي امريکايي از سوريه، با يکديگر تعامل کنند و هماهنگ باشند. اظهارات آقاي لاوروف پس از ديدار با همتاي ترک مطرح شده‌است.
به گزارش خبرگزاري اينترفکس، آقاي لاوروف گفته است: «روسيه و ترکيه در مورد نحوه ادامه تعاملات بين نماينده‌گان نظامي دو کشور، براي آن‌که گام‌هاي بعدي برداشته شود تا تهديدهاي تروريستي در سوريه به‌طور کامل از ميان برود، به تفاهم رسيده‌اند.»
خبرگزاري دولتي آناتولي ترکيه نيز به نقل از چاوش‌اغلو گزارش کرده است که ترکيه و انقره؛ «هدف مشترکي براي پاکسازي سوريه از گروه‌هاي تروريستي دارند.»
مولود چاووش‌اوغلو که براي ديدار با مقام‌هاي روسيه به مسکو سفر کرده، گفته است که کشورش به همکاري نزديک با ايران و روسيه بر سر سوريه و ديگر مسايل منطقه‌يي ادامه خواهد داد.
همزمان با اين سفر، خبرگزاري روسي «ريا» گزارش داده است که وزيران دفاع دو کشور قرار است در مورد موضوع خروج نيروهاي امريکايي گفت‌وگو کنند.
دونالد ترمپ، رييس‌جمهوري امريکا، تصميم قطعي خود را در مورد خروج نيروهاي کشورش از سوريه اعلام کرده‌است. اين نيروها که در حدود دو هزار نفر هستند، در جريان نبردهاي ايتلاف به رهبري واشنگتن عليه گروه داعش با برخي شبه‌نظاميان سوري همکاري و همراهي مي‌کنند.
اعلام خروج نيروهاي آمريکايي از سوريه با کناره‌گيري انتقادآميز جيمز متيس، وزير دفاع دولت ترمپ و انتقاد چهره‌هاي مختلف سياسي آن کشور روبه‌رو شد. اما روسيه از اين موضوع استقبال کرد و ترمپ خودش اعلام کرد رييس‌جمهوري ترکيه به او قول داده که باقي‌مانده داعش در سوريه را ريشه‌کن
کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید