78طالب در ارزگان و کاپیسا کشته شدند

وزارت دفاع کشور از کشته شدن 78 هراس افگن طالب در مربوطات ولایت‌های ارزگان و کاپیسا خبر داده است.
در خبرنامه‌یی که‌ از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع کشور نشر شده، آمده است در نتیجه عملیات‌های هوایی و زمینی نیروهای ارتش که در مربوطات ولسوالی‌های ارزگان خاص، دهراوود و چهارچینوی ولایت ارزگان راه اندازی شده بودند در نتیجه این عملیات‌ها دست‌کم 35 هراس افگن طالب کشته و 13 تن دیگرشان زخمی شده‌اند.
خبرنامه افزوده است، در این عملیات‌ها هم‌چنان 3 عراده موتر، 5 عراده موترسایکل و مقداری سلاح و مهمات دشمن نیز نابود شده است.
از سویی‌هم مسوولان ارتش در قول اردوی 201 سیلاب، از کشته شدن 43 هراس افگن طالب به‌شمول
10 سردسته این گروه در مربوطات ولایت کاپیسآ خبر داده اند.
مسوولان در قول اردوی 201 سیلاب گفته اند که نیروهای امنیتی و دفاعی از چهار روز به‌این‌سو عملیات بزرگی را به هدف سرکوب مخالفان مسلح درمربوطات ولایت کاپیسا راه اندازی کرده‌اند که در پی این عملیات‌ها تلفات سنگین به طالبان وارد شده است.
این عملیات‌ از اوایل هفته جاری زیر نام «قهر سیلاب 15» در دره افغانیه ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا راه اندازی شده‌ است.
دگروال عبدالقادر فرمانده لوای سوم قول اردوی 201 سیلاب گفته است، در نتیجه این عملیات، 43 طالب مسلح به‌شمول 10 سردسته محلی آنان کشته شده‌اند.
او، هم‌چنان گفته است: «27 روستا در دره افغانیه ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شده است.»
به گفته او، بیش از 300 طالب مسلح در این دره فعالیت داشتند که با آغاز عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی بیشتر آنان به کوه‌ها متواری شدند.
فرمانده لوای سوم قول اردوی 201 سیلاب گفته است که در این عملیات هم‌چنان یک سرباز ارتش و یک پولیس ملی شهید شده‌اند و یک سرباز ارتش نیز زخمی شده است.
وی افزود است: «اطلاعات کشفی نیروهای امنیتی نشان می‌دهد که گروه طالبان از ولایت دیگر به خاطرجنگ با نیروهای ارتش در دره شرکت کرده بودند که با شکست جدی روبرو شده و دیگر توان مبارزه با نیروهای امنیتی را ندارند.»

اشتراک گذاری:

نظر بدهید