مجلس سنا برای بررسی ترور جنرال عبدالرازق هیأت ویژه تعیین کرد

مجلس سنا پس از حدود 3 ماه از حادثه ترور جنرال عبدالرازق فرمانده پیشین پولیس کندهار، برای بررسی مستقلانه این رویداد هیأت ویژه تعیین کرد.
تصمیم اعزام هیأت بررسی حادثه ترور جنرال عبدالرازق به کندهار در نشست روز سه‌شنبه (18 جدی) با اکثریت آرای سناتوران مجلس سنا تایید شد.
براساس این تصمیم، محمدعلم ایزدیار معاون نخست مجلس سنا این هیأت را رهبری خواهد کرد. اعضای این هیأت را سناتور کندهار و نماینده‌گان کمیسیون‌های مجلس سنا تشکیل خواهد داد.
این تصمیم پس از آن گرفته شد که رحمت الله اچکزی سناتور کندهار ریاست امنیت ملی را در بررسی حادثه ترور جنرال عبدالرازق ناکام خواند و گفت که این نهاد تا هنوز جزئیات کامل بررسی‌ها و اقداماتش را با مردم افغانستان شریک نکرده است.
آقای اچکزی افزود که مردم کندهار خواستار بررسی دقیق و اقدام‌های جدی برای مشخص کردن و محاکمه عاملان ترور جنرال عبدالرازق هستند و ریاست امنیت تاهنوز هیچ پاسخی به آنان نداده است.
فضل‌هادی مسلم یار پس از تأیید سناتوران مبنی بر تعیین هیأت ویژه برای بررسی حادثه ترور جنرال عبدالرازق گفت: این هیأت با سفر به کندهار حادثه ترور جنرال عبدالرازق را از نزدیک بررسی می‌کند و نیز مستقیمن با ریاست امنیت ملی در مورد یافته‌های شان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
پیش از این نیز مجلس سنا معصوم استانکزی رییس امنیت ملی را در مورد این حمله استجواب کرده بود.
آقای استانکزی گفته بود که تمامی اسناد و شواهد در مورد چگونه‌گی ترور جنرال عبدالرازق در پنج مرحله بررسی شده و نتایج بررسی‌ها جمع بندی شده است.
به گفته او، 22 فرد مظنون در پیوند به این حادثه زیر تحقیق قرار دارند و خود را به کشف تمامی جوانب قضیه و این‌که چه کسانی به این حادثه کمک کرده و چه کسی تضمین عامل تروریستی بوده، نزدیک کرده ایم تا در قسمت بازداشت افرادی که رفته و پنهان شده اند اقدام صورت گیرد.
جنرال عبدالرازق فرمانده پیشین پولیس کندهار پس از یک نشست امنیتی با فرمانده ماموریت قاطع در افغانستان به تاریخ 26 ماه میزان در مرکز این ولایت در یک تیر اندازی کشته‌شد. در این حادثه که دو روز پیش از انتخابات پارلمانی 28 میزان رخ داد رییس امنیت ملی کندهار نیز کشته شد و به‌شمول والی و یک جنرال امریکایی چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید