38 طالب و 10 داعشي در بادغيس و فارياب کشته شدند

مسوولان محلي در ولايت بادغيس از کشته شدن 18 هراس افگن طالب و 10 تروريست داعشي در نتيجه عمليات نيروهاي امنيتي که به حمايت هوايي نيروهاي بين‌المللي در مربوطات اين ولايت انجام شده، خبر داده اند.
جمشيد شهابي، سخن‌گوي والي بادغيس به رسانه‌هاي محلي گفته است: «نيروهاي امنيتي به حمايت هوايي نيروهاي «حمايت قاطع» که شنبه شب(22جدي) بر يک مخفي‌گاه هراس افگنان طالب در منطقه پنج بُز ولسوالي جوند اين ولايت صورت گرفت، شماري از هراس افگنان طالب کشته شدند.»
او، ادعا کرده است که درنتيجه اين عمليات زميني و هوايي 18 هراس افگن طالب کشته شده و يک پايگاه نظمي اين گروه به صورت کلي تخريب شده است.
از سويي‌هم وزارت دفاع کشور از کشته شدن 10عضو گروه داعش در مربوطات ولسوالي جوند بادغيس خبر داده است.
در خبرنامه‌يي که روزيکشنبه از سوي دفترمطبوعاتي وزارت دفاع نشر شده، آمده است که در يک عمليات خاص نيروهاي ارتش در ولسوالي جوند 10 تروريست داعشي کشته و شماري از داعشيان نيز بازداشت شده اند.
وزارت دفاع افزوده است که در نتيجه اين عمليات، 16 داعشي با خانواده‌هاي شان که شامل زنان و کودکان هستند، بازداشت شدند. اما مسوولان محلي ولايت بادغيس شمار بازداشت شده‌گان داعشي در اين ولسوالي را چهل تن گفته اند.
خبرنامه وزارت دفاع تاکيد کرده است که در ميان بازداشت شده‌‌گان « اتباع خارجي» وابسته به گروه داعش نيز شامل اند.
بادغيس درغرب کشور از ولايت‌هاي نسبتن ناامن به‌شمار مي‌رود که گروه طالبان در بخش‌هاي اين ولايت حضور و فعاليت گسترده دارند.
در همين حال مسوولان امنيتي در ولايت فارياب در شمال کشور، از کشته شدن 20 هراس افگن طالب به‌شمول يک سردسته کليدي اين گروه، در مربوطات اين ولايت خبر داده اند.
کريم يورش سخن‌گوي پوليس فارياب به رسانه‌ها گفته است، درنتيجه عمليات نيروهاي امنيتي که به حمايت هوايي نيروهاي «حمايت قاطع» در مربوطات ولسوالي خواجه سبز پوش اين ولايت انجام شد، قاري تاج الدين با 20 تن از افرادش کشته و 13 هراس افگن ديگر زخمي شدند.
آقاي يورشَ، تأکيد کرده است که در نتيجه اين عمليات، هفت هراس افگن طالب نيز از سوي نيروهاي امنيتي بازداشت شده اند.
سخن‌گوي پوليس فارياب، تصريح کرده است که قاري تاج الدين از سردسته‌هاي کليدي گروه طالبان در ولسوالي‌ خواجه سبز بود که با چهل تن از افرادش برضد نيروهاي امنيتي مي‌جنگيد و با کشته اين او، وضعيت امنيتي در اين ولسوالي بهبود خواهد يافت.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید