جنرال مراد: به زودي، بزرگ ترين مرکز اداره طالبان را در شمال شرق از بين مي‌بريم

همزمان با افزايش حملات طالبان در ولايت بغلان، جنرال مراد علي مراد معين ارشد امنيتي وزارت امور داخله هشدار مي‎دهد که به زودي، بزرگ ترين مرکز سوق و اداره طالبان در شمال شرق کشور را از بين خواهند برد.
مراد علي مراد ديروز جمعه در صحبت با راديو آزادي همچنان خبر داد که نيروهاي امنيتي روز گذشته والي طالبان براي بغلان را زخمي ساخته‎اند.
آقاي مراد گفت، نيروهاي امنيتي اين مرکز طالبان را مورد تعقيب قرار داده و بر اساس اطلاعات، طالبان از اين مرکز دستور جنگ مي‎گيرند.
مراد افزود، “ما يک مرکز مهم طالبان را از بين خواهيم برد که با از بين رفتن اين مرکز، طالبان نخواهند توانست که تا يک سال خود را جمع کنند.
به گفته معين ارشد امنيتي، روز گذشته مولوي شمس الدين والي طالبان براي بغلان نيز از سوي نيروهاي امنيتي شديداً زخمي شده‎است.
آقاي مراد همچنان خبر مي‎دهد که طالبان در سه روز اخير تلفات زيادي را در ولايت بغلان متقبل شده‎اند که به گفتة وي، اين تلفات تشويش‎هاي زيادي را در ميان سران طالبان و شوراي کويته به ميان آورده‎است.
اخيراً طالبان حملاتي را بر بخش‎هايي از ولايت بغلان به شمول ولسوالي بغلان مرکزي، پلخمري، نهرين، بورکه و گذرگاه نور انجام دادند.
آنچه مقام‎هاي محلي گفته‎اند، اين گروه چند روز پيش توانست خود را تا نزديکي‎هاي ساختمان فرماندهي پوليس ولسوالي بغلان مرکزي نزديک سازد، اما به گفتة مسؤولان، حالا اين حمله طالبان عقب زده شده‎اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید