اشرف غنی درننگرهار: حاضرم براي گروه طالبان دفتر ايجاد کنم

محمداشرف غني رييس جمهوري کشور، در رأس يک هيـأت بلندپايه حکومتي، روز يکشنبه (21 دلو) به ولايت ننگرهار رفت و در صحبت‌هاي خود در ميان شماري از باشنده‌گان ولسوالي غني‌خيل اين ولايت، گفت که او، حاضر است براي گروه طالبان در کابل، کندهار و يا ننگرهار دفتر ايجاد کند.
هرچند آقاي غني اين سخنان را در نشستي اظهار کرده که رسانه‌ها حضور نداشته اند، اما دفتر مطبوعاتي ولايت ننگرهار با نشر خبرنامه‌يي گفته است که آقاي غني در صحبت‌هاي خود در جمع شماري از باشنده‌گان غني‌خيل، براي گروه طالبان اطمينان داده است که با ايجاد دفتر براي آنان در يکي از اين ولايت‌ها، از آن‌ها به گونه درست «نگهداري» خواهد کرد.
به نقل از خبرنامه ولايت ننگرهار، آقاي غني، هم‌چنان گفته است که زمان پايان جنگ و خون‌ريزي فرا رسيده و صلح در افغانستان آمدني است.
او از برگزاري نشست مسکو بار ديگر انتقاد کرده و گفته است: «ما صلح را در مکه مي‌خواهيم، مکه شيرين است يا مسکو؟».
از سويي‌هم شاه حسين مرتضوي، معاون سخن‌گوي ارگ رياست جمهوري گفته است: «رييس جمهوري در جريان اين سفر با بزرگان ولسوالي‌هاي غني‌خيل، اچين، نازيان و مومنددره ديدار و از نقش برجسته آنان در همكاري با نيروهاي امنيتي و دفاعي براي شكست گروه داعش از اين منطقه، قدرداني کرد.»
ننگرهار در شرق افغانستان به عنوان پايگاه اصلي گروه داعش در اين کشور محسوب مي‌شود که داعشيان در برخي ولسوالي‌هاي ننگرهار هم اکنون حضور و فعاليت گسترده دارند.
هرچند نيروهاي امنيتي و دفاعي کشور از يک سال به‌اين‌سو حملات کوبنده‌يي را براي نابودي داعش در اين ولايت راه اندازي کرده اند، اما اين گروه هنوز در بخش‌هاي ولايت ننگرهار حضور دارند.
گفته مي‌شود که بسياري از پايگاه‌هاي اصلي گروه داعش نابود و فرماندهان برجسته اين گروه در حملات نيروهاي امنيتي و دفاعي کشته شده
اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید