استفاده کمپايني از امکانات دولتي، اصل عادلانه بودن انتخابات را زير سوال مي‌برد

اتحاديه حقوق‌دانان افغانستان مي‌گويد که استفاده کمپايني سران حکومت از صلاحيت‌ها و امکانات دولتي، اصل عادلانه بودن انتخابات را زير سوال مي‌برد.
احسان الله مصباح معاون اتحاديه حقوق دانان روز يکشنبه (28 دلو) در حاشيه يک نشست خبري در کابل مدعي شد که استفاده کمپايني از امکانات دولتي اصل عدالت را در انتخابات صدمه مي‌زند.
اخيرن همزمان با نزديک شدن روندهاي مقدماتي انتخابات رياست جمهوري، تقرري‌ها در حکومت افزايش يافته و سفرهاي ولايتي رييس جمهور نيز به شکل بي‌پيشينه افزوده شده است.
معاون اتحاديه حقوق‌دانان گفت که هرچند اقدام‌هاي ياد شده که هزمان با نزديک شدن پروسه انتخابات شدت گرفته از ديد قانوني محدوديتي ندارد، اما اقدام‌هاي ياد شده سوء استفاده از صلاحيت‌هاي قانوني تلقي مي‌شود.
آقاي مصباح گفت، باوجودي که نبود محدوديت‌هاي قانوني وقتي سران حکومت از صلاحيت‌ها و امکانات دولتي به نفع شان در انتخابات استفاده مي‌کنند، اصل عادلانه بودن و برابري کانديدان در انتخابات صدمه ديده و سلامت انتخابات نيز زير سوال خواهد رفت.
پيش از اين شوراي تشريک مساعي نامزدان انتخابات رياست جمهوري نيز افزايش تقرري‌ها، سفرهاي ولايتي رييس جمهور و تهديد اعضاي ساير تيم‌هاي انتخاباتي توسط حکومت را غير قانوني دانسته، خواهان توقف اين اقدام‌ها شده است.
نهادهاي ناظر انتخاباتي نيز پيشتر اقدام‌هاي ياد شده در حکومت را تخلفات انتخاباتي تلقي کرده بودند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید