تمامي کارمندان بخش ملکي حکومت بايومتريک مي‌شوند

کميسيون مستقل اصلاحات اداري و خدمات ملکي گفته است که قرار است، تا يک سال آينده مشخصات تمامي اطلاعات کارکنان خدمات ملکي را ثبت دستگاه بايومتريک کند.
در خبرنامه‌يي که روز يکشنبه(28دلو) از سوي دفتر مطبوعاتي اين کميسيون، نشر شده، آمده است که روند مرحلة اجرايي ثبت معلومات در «سيستم اطلاعات مديريت منابع انساني» را از کارکنان اين کميسيون آغاز کرد.
کميسيون اصلاحات اداري، تصريح کرده است که سيستم اطلاعات کارکنان خدمات ملکي افغانستان به گونه‌ طراحي شده که در کنار مشخصات هويتي کارکن،‌ معلوماتي چون تاريخ تقرر در اداره دولت، ايميل‌ آدرس، شماره تماس، درجه تحصيل و رشته‌هاي تحصيلي، معلومات در مورد وظيفه (عنوان وظيفه، موقعيت وظيفه، موقف وظيفوي، نوعيت مقرري و نوعيت معاش) کارکنان دولتي را در بر مي‌گيرد.
نادر نادري، رييس کميسيون اصلاحات اداري و خدمات ملکي هنگام گشايش اين روند گفت: “ايجاد سيستم مديريت منابع انساني يک پيشرفت قابل ملاحظه براي ادارة افغانستان است، اداره ملکي و دولتي افغانستان قادر است هم‌پا و هم‌سو با منابع پيشرفتي که در ساير نقاط دنيا وجود دارد حرکت کند.”
به گفته آقاي نادري، با پايان روند ثبت و جمع‌آوري اطلاعات از کارکنان اين کميسيون، اين روند در وزارت معارف تطبيق خواهد شد.
اين برنامه تا يک سال آينده به همکاري ادارة احصاييه مرکزي و وزارت مخابرات و تکنالوجي افغانستان به پيش برده شود.
کميسيون اصلاحات اداري افغانستان گفته است که هم اکنون حدود 424 هزار کارمند در ادارات ملکي افغانستان سرگرم کاراند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید