زورمندان در تخار، زمين يک مکتب را غصب کردند

زورمندان محلي 15 جريب زمين مکتبِ عبدالرحمان در شهرِ تالقان ولايت تخار را غصب کرده‌اند و هم‌اکنون ساخت‌وساز آپارتمان بر اين گستره از زمين جريان دارد.
اين مکتب در منطقة قزاق‌سراي سنگ، بر گسترة 40 جريب زمين موقعيت دارد که ساختمان آن سال گذشته به صورت اساسي از سوي آلمان‌ها ساخته شد.
رياست معارف ولايت تخار يک ماه پيش از غصب زمين اين مکتب به نهادهاي امنيتي خبر داده بود، اما اين نهادها به اين موضوع کوچک‌ترين توجهي نکرده‌اند.
سيدعنايت‌الله نويد، سرپرست رياست معارف اين ولايت مي‌گويد، پاي افراد مسلح غيرمسؤول در قضية غصب اين زمين دخيل بوده و حکومت در بازپس‌گيري آن هيچ کاري نکرده است.
در نامة رياست معارف تخار به مقام ولايت و شوراي ولايتي آمده است که شماري از زورمندان محلي زمين‌هاي معارف را در ولسوالي‌هاي خواجه بهاءالدين، ينگي‌قلعه و تالقان نيز غصب کرده‌اند و در اين نامه، از مسؤولان خواسته شده تا در بازپس‌گيري اين زمين‌ها با مردم همکاري کنند.
سنت‌الله تيمور، سخنگوي والي تخار مي‌گويد، به نهادهاي عدلي و قضايي مسؤوليت سپرده شده تا به اين پرونده رسيده‌گي کنند.
هم‌اکنون خانه‌سازي در بخش‌هايي از زمين‌هاي غصب‌شدة رياست معارف در منطقة قزاق‌سراي شهر تالقان جريان دارد و پوليس تا هنوز مانع ساخت‌وساز بر روي اين زمين‌ها نشده است.
اما فرمانده پوليس تخار مي‌گويد، غاصبين زمين باشنده‌گان محل‌اند و احتمالاً از سوي زورمندانِ تالقان حمايت مي‌شوند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید