يوسف کارگر از سوي فيفا سرپرست فدراسيون فوتبال افغانستان معرفي شد

فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) به تازه‌گي نام يوسف کارگر را در ويب‌سايت رسمي خود به عنوان سرپرست فدراسيون فوتبال افغانستان درج کرده است.
در صفحه رسمي فيفا، نيز فاضل شهاب به حيث سکرترجنرال فدراسيون فوتبال افغانستان معرفي شده است.
فدراسيون جهاني فوتبال، پس از ادعاها مبني بر اذيت و آزار و هم‌چنان اتهام‌هاي تجاوز جنسي بر شماري از اعضاي تيم ملي بانوان افغانستان وظيفه کرام‌الدين کريم رييس پيشين فدراسيون فوتبال افغانستان را براي مدت سه ماه تعليق کرد.
دليل انتخاب اين افراد، پيشبرد در روند کاري فدراسيون فوتبال و برگزاري انتخابات اين فدراسيون گفته مي‌شود؛ هرچند فيفا در اين باره وضاحت نداده است.
در همين حال، يوسف کارگر روز دوشنبه (29دلو) به “صداي امريکا” گفته است که او، هم از طريق ويب‌سايت رسمي فيفا در اين باره آگاه شده است.
آقاي کارگر گفته است: “بر اساس، اساس‌نامه فدراسيون فوتبال افغانستان در نبود و يا برکناري رييس، معاون مي‌تواند به عنوان سرپرست گماشته شده و کار را پيش ببرد، پس از اين که وظيفه‌ام توسط دادستاني‌کل کشور رفع تعليق شد، اين موضوع را در يک مکتبوب رسمي به فيفا فرستادم”.
کميته انضباطي فيفا به دنبال تحقيقات در پيوند با ادعاهاي بدرفتاري جنسي با بازيکنان تيم فوتبال بانوان افغانستان، به تاريخ (12 دسمبر 2018) اعلام کرده بود که کرام الدين کريم از هر گونه فعاليت مرتبط با فوتبال در سطح ملي و بين‌المللي منع است.
اتهام‌هاي اعضاي پيشين تيم فوتبال زنان افغانستان که براي نخستين بار از سوي گاردين منتشر شد، سر و صداهاي زيادي در داخل و بيرون افغانستان بوجود آورد.
آقاي کريم اين اتهام‌ها رد کرده و آن را “توطئه‌” در برابر خود خوانده است.
اين در حالي است که بررسي‌هاي دادستاني‌کل نيز از چندين هفته به‌اين‌سو ادامه دارد و اين نهاد، 4 عضو رهبري فدراسيون فوتبال افغانستان، به‌شمول رييس آن را تا تکميل تحقيقات ممنوع‌الخروج کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید