16 پوليس در حمله هوايي ناتو در هلمند شهيد شد

مقامات در ولايت هلمند گفتند که شمار تلفات حمله هوايي نيروهاي امريکايي بر نيروهاي افغان در هلمند به 16 تن افزايش يافته است. اين حمله هوايي «اشتباهي» در جريان حمايت هوايي نيروهاي امريکايي از نيروهاي افغان صورت گرفت.
سخنگوي فرماندهي پوليس هلمند ديروز شنبه به رسانه ها گفت که اين حمله هوايي ساعت پنج عصر روز جمعه زماني رخ داد که نيروهاي افغان در حال مبارزه با شورشيان و پاکسازي يک روستا از عناصر طالبان بودند.
عمر زواک، سخنگوي والي هلمند نير اين حمله هوايي و شمار کشته شده‌‎گان را تأييد کرد. وي گفت که دو تن از نيروهاي پوليس افغانستان نيز در اين حمله زخمي شده اند.
به گفته والي هلمند نيروهاي افغان در يک محوطه جمع شده بودند و يونيفورم به تن نداشتند. او افزود احتمالاً همين امر باعث شده که نيروي هوايي ايالات متحده امريکا اشتباهاً بر آن ها حمله نموده اند.

پنتاگون:
ما به خاطر اين حمله تأسف مي‌کنيم

فرماندهي نيروهاي امريکايي در افغانستان با پخش اعلاميه اي از کشته شدن «اشتباهي» شماري از نيروهاي افغان در يک حمله هوايي شان خبر داده و گفته اند که تحقيقات در زمينه چگونگي وقوع رويداد آغاز شده است.
اردوي امريکا به خاطر حمله هوايي بر يک مرکز نيرو‌هاي امنيتي افغانستان در ولايت هلمند که به گفتة پنتاگون اشتباهاً صورت گرفته ابراز تأسف کرد.
پنتاگون يا وزارت دفاع امريکا در يک اعلاميه گفته است: مي‌خواهد که تسليت عميق‌اش را به خانواده‌هاي که ازين حادثه تأسف آور متأثر شده‌اند، ابراز کند.
پنتاگون نگفته است که در اين رويداد چند تن از نيرو‌هاي امنيتي افغانستان کشته شده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید