طالبان جوي خون را در ولسوالي تيوره ولايت غور جاري ساختند

طالبان در بيشتر ولايت‌هاي شمال و شمال غرب عمليات گستردة نظامي را آغاز کرده اند و در پي تهاجم آن‌ها، ولسوالي تيوره در غور و ولسوالي لولاش در فارياب به دست طالبان سقوط کرده است.
به گزارش خبرنگار آرمان ملي، طالبان در لولاش فارياب تهاجم شان را شنبه‌شب شدت بخشيدند و نيروهاي دولتي پس از چاشت ديروز يکشنبه از مرکز اين ولسوالي عقب نشيني کردند و ولسوالي به دست طالبان سقوط کرد.
سخنگوي پوليس فارياب به رسانه ها گفت که نيروهاي امنيتي فارياب خواستار اعزام نيروهاي بيشتر کمکي از کابل شدند، اما از مرکز کمک صورت نه گرفت و ما مجبور شديم از ولسوالي بيرون شويم.
به همين گونه طالبان ولسوالي تيوره ولايت غور را به ساعت 9 صبح ديروز يکشنبه تصرف کردند و نيروهاي دولتي از اين ولسوالي نيز فرار را بر قرار ترجيح دادند.
طالبان پس از تصرف ولسوالي تيوره، به بيمارستان اين ولسوالي حمله ور شدند و تمامي مريضان و برخي از داکتران و نرس‌هاي اين بيمارستان را به قتل رسانيدند و جوي خون را جاري ساختند و همه تأسيسات
عام المنفعه را آ تش زدند.
گفته مي شود اين حمله را حدود دوهزار جنگجوي طالب که از هلمند آمده بودند انجام داده و در ميان کشته شده گان 85 مريض، 13 داکتر و 8 نرس شامل است.
طالبان همان گونه از بيمارستان چهارصد بستر مرتکب جنايت بشري شدند و مردم را قتل عام کردند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید