رييس مجلس سنا: افرادي‌که از داخل نظام براي طالبان کمپاين مي‌کنند، مجازات شوند

دومين جلسه پارلمان جوان ديروز در کابل برگزار شد،
در اين جلسه دکتو رعبدالله عبدالله رييس اجراييه حکومت وحدت ملي برخي از اعضاي شوراي ملي نيز اشتراک کرده بودند.
در اين جلسه رييس مجلس سنا از حکومت وحدت ملي خواست تا افرادي را که در داخل حکومت از طريق رسانه‌ها به حمايت از طالبان تبليغ مي‌کنند و به گفتة وي، طالبان نکتايي پوش اند، تحت تعقيب عدلي قرار دهد.
فضل الهادي مسلميار ديروز در دومين جلسه پارلمان جوان در کابل گفت، اين افراد از داخل نظام براي طالبان کمپاين مي‌کنند و کشته شدن پسر ملا هبت الله آخند زاده رهبر گروه طالبان را به کشته شدن حضرت اسماعيل و ابراهيم تشبيه مي‌کنند.
وي گفت: گلاية ما از حکومت اين‌است که آن عده از طالبان نکتايي دار، آن طالباني که مقيم کابل هستند آن قاتلان که در اين‌جا از طريق فيس‌بوک و برخي رسانه‌ها از آنان توصيف ابراهيم و اسماعيل را مي‌کنند، از علما خفه هستم بايد واکنش شان را از لحاظ ديني عليه اين پديده نشان دهند. از حکومت و رياست اجرائيه مي‌خواهم افرادي که در اين رابطه کمپاين مي‌کنند و خون شهداي ما را به ديدة سبک مي‌نگرند تحت تعقيب عدلي قرار گيرند.
وي از فرد يا گروه مشخصي در اين ارتباط نام نگرفت اما تأکيد کرد که در داخل حکومت برخي افراد هستند که همواره خلاف حکومت کمپاين مي‌کنند.
اين بار نخست نيست که چنين آوازي بلند مي شود، شکايت‌هايي از اين دست در گذشته نيز وجود داشته است، برخي سياسيون، اعضاي مجلس نماينده‌گان و رهبران جهادي از موجوديت ستون پنجم و حاميان مخالفان مسلح در داخل نظام سخن زده تأکيد کرده‌اند که اين افراد به نفع دشمن فعاليت مي‌کنند.
در اين ميان عبدالله عبدالله رييس اجرائيه که در اين مراسم حضور داشت، تبليغات از داخل حکومت به نفع مخالفين مسلح را خيانت ملي عنوان کرده گفت که عليه آنان بايد اقدام صورت گيرد تا آب به آسياب دشمن نريزد.
وي افزود، اين مسأله به معناي آزادي بيان نيست اين را شما مي‌دانيد اين به معناي سوء تعبير و سوء استفاده از يک فضا، خيانت ملي است در عين حال زماني‌که اين سخن را بيان مي‌کنم ان‌شاالله در اين راستا اقداماتي در چارچوب قانون صورت بگيرد تا آب به آسياب دشمن نريزد و دشمن اين اميدواري را پيدا نکند که تنها حامي آنان يک کشور خارجي، سازمان استخباراتي خارجي نيست، بلکه کساني ديگر هستند که در فضاي آزاد افغانستان مي‌آيند.
از سوي هم شماري از کارشناسان سياسي مي‌گويند، پراکندگي در داخل حکومت سبب شده تا برخي افراد در اين ميان به حمايت از مخالفان مسلح تبليغ نمايند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید