برني سندرز رسمن وارد رقابت‌هاي انتخاباتي امريکاشد

برني سندرز، سناتور دموکرات، با سخنراني در همايشي در بروکلين رسمن وارد رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري امريکا شد و دونالد ترمپ را خطرناک خواند؛ همزمان دونالد ترمپ در همايشي در ايالت مريلند، به‌شدت از «سياست‌هاي سوسياليسم» انتقاد کرد.
برني سندرز، سناتور 77 ساله ايالت ورمانت، همايش انتخاباتي خود را در زادگاهش بروکلين، حومه نيويارک، برگزار کرد.
به گزارش خبرگزاري رويترز، آقاي سندرز برخلاف انتخابات گذشته که در رقابت‌هاي درون‌حزبي به هيلاري کلينتون باخت، اين بار عمدتن به پيشينه شخصي‌اش و خاستگاه خود در طبقه متوسط پرداخت.
او، در جمع هزاران تن از هوادارانش، دونالد ترمپ را «خطرناک‌ترين رييس جمهور در تاريخ معاصر امريکا» خواند و گفت که براي شکست دادن او به ميدان آمده است.
اين نامزد دموکرات در سخنراني خود به جنبه‌هاي مختلف سياست‌هاي دونالد ترمپ، از مهاجرت گرفته تا محيط زيست، حمله کرد و با ذکر مثال‌هاي گوناگون، چگونه‌گي کودکي و بزرگ شدن خود را با ترمپ مقايسه کرد.
برني سندرز که از سال 1990 عضو کنگره امريکا است، در دوره گذشته انتخابات رياست جمهوري در سال 2016 نامزد دموکرات بود، اما باخت او در رقابت‌هاي درون‌حزبي خبرساز شد.
ترمپ: آينده متعلق به سوسياليست‌ها نيست:
تقريبن همزمان با همايش برني سندرز در بروکلين، دونالد ترمپ، رييس جمهوري امريکا، نيز همايشي دوساعته در مريلند، حدود سيصد کيلومتري بروکلين، داشت.
آقاي ترمپ در سخنراني در جمع هوادارانش نامي از برني سندرز نبرد، اما با حمله به «سياست‌هاي سوسياليسم» گفت: «سوسياليسم درباره محيط زيست نيست؛ درباره عدالت نيست؛ درباره فضيلت‌ها نيست؛ فقط درباره يک چيز است: اسمش، قدرت براي طبقه حاکم است.»
دونالد ترمپ با تأکيد بر اين که «آينده متعلق به باورمندان سوسياليسم نخواهد بود» گفته است: «حزب جمهوري‌خواه بايد در انتخابات 2020 به پيروزي بزرگ‌تري نسبت به پيروزي 2016 برسد.»
با اين که دونالد ترمپ در سخنراني طولاني‌اش نامي از برني سندرز نبرد، اما معاونش، مايک پنس، تأکيد کرد سندرز خود به سوسياليست بودن‌اش اذعان دارد.
دور آينده انتخابات رياست جمهوري امريکا قرار است سوم نوامبر 2020برگزار شود.
پس از مشخص شدن نامزد نهايي دموکرات‌ها در رقابت‌هاي درون‌حزبي، سندرز بايد به مصاف رييس جمهور کنوني از حزب جمهوري‌خواه برود.
تا کنون حدود 10 تن از اعضاي حزب دموکرات ورود خود به اين رقابت‌ها را اعلام کرده‌اند که برني سندرز يکي از سرشناس‌ترين آن‌ها است.
اليزابت وارن، کميلا هريس، کوري بوکر و جوليان کسترو برخي ديگر از دموکرات‌هايي هستند که رسمن اعلام کرده‌اند نامزد انتخابات رياست جمهوري در سال 2020 مي‌شوند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید