بريتانيا براي نخستين بار از پاکستان خواست بر ضد تروريزم گام بردارد

دولت بريتانيا براي نخستين بار از دولت پاکستان خواسته است که بر ضد لانه‌هاي تروريستي بدون تفکيک در اين کشور گام‌هاي مؤثري را بردارد.
ترزا مي نخست وزير بريتانيا در يک تماس تيلفوني با عمران خان نخست وزير پاکستان تأکيد کرده است که پاکستان بايد بدون تفکيک با پناه‌گاه‌هاي تروريستي در خاک اين کشور مبارزه کند.
خانم ترزا مي در مورد تنش‌هاي که ميان پاکستان و هند به وجود آمده با آقاي خان صحبت کرده است.
دفتر نخست وزير بريتانيا با نشر خبرنامه‌يي، گفته است که در اين صحبت تيلفوني، عمران خان گفته که به منظور کاهش تنش با هند تلاش مي‌کند.
گفتني است که تنشها ميان هند و پاکستان پس از حمله تروريستي بر سربازان هند که مسووليت آن را گروه جيش محمد برعهده گرفت، افزايش يافته است.
دولت هند پاکستان را به حمايت از جيش محمد متهم کرده و در اقدام تلافي جويانه چندين مرکز تروريستي اين گروه را در داخل خاک پاکستان هدف قرار داد.
در مقابل دولت پاکستان نيز اقدام به سرنگوني يک جنگنده هندي کرد؛ اما با رهايي خلبان اين جنگنده تلاش کرد تا تنش‌هاي به ميان آمده را کاهش دهد.
اما؛ گفته مي‌شود که پس از کاهش برخورد هوايي پاکستان و هند، حملات توپخانه‌يي دوطرف بر خاک يکديگر ادامه دارد و در چند روز اخير تلفاتي را نيز داشته است.
پاکستان به عنوان کشور حامي تروريزم در منطقه شناخته مي‌شود که بيشتر گروه‌هاي تروريستي در خاک پاکستان پايگاه دارند و سردسته‌هاي اين گروه‌ها نيز در پاکستان زند‌ه‌گي دارند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید